Slovenský hokejový útočník Martin Pospíšil. FOTO: Reuters

Pospíšil asistoval, no Calgary prehralo vo Philadelphii

06.01.2024, 22:50

Martin Pospíšil má v 27 zápasoch na konte štyri góly i asistencie.

Slovenský hokejový útočník Martin Pospíšil si pripísal štvrtú asistenciu v prebiehajúcej sezóne NHL. Jeho Calgary však na body nestačila, keďže Flames prehrali na ľade Philadelphie Flyers 2:3.

Dvadsaťštyriročný Pospíšil prihral v 22. minúte na úvodný gól duelu Jonathanovi Huberdeauovi. Calgary potom viedlo aj 2:1, ale o triumfe domácich rozhodol v 43. minúte pri vlastnom oslabení Travis Konecny. Philadelphia tak ukončila sériu štyroch prehier po sebe, Calgary nenadviazalo na trojzápasovú víťaznú šnúru.

Pospíšil má v 27 zápasoch na konte štyri góly i asistencie. Proti Flyers odohral 8:07 minút a okrem gólovej prihrávky zaznamenal aj jednu strelu, bodyček a plusový bod. Jeho krajan a spoluhráč Adam Ružička strávil na ľade 8:26 minúty.

01 - Modified: 2024-05-10 07:00:00 - Feat.: - Title: Štyri otázniky pred štartom MS v hokeji: Tréneri musia vyriešiť rébus na kľúčovom poste 02 - Modified: 2024-05-05 18:33:11 - Feat.: - Title: Fíni majú v nominácii štyroch hráčov z NHL a 17-ročného Heleniusa 03 - Modified: 2024-05-02 11:26:04 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Dobré správy. Fehérváry posilní Slovensko, k tímu sa pripojí v pondelok 04 - Modified: 2024-04-30 05:07:01 - Feat.: - Title: Erik Černák vypadol z play-off, môže posilniť slovenskú reprezentáciu na MS 05 - Modified: 2024-04-29 12:38:42 - Feat.: - Title: Odborník hodnotí možnú repre posilu Fehérváryho: Má dobrý odhad aj kvalitné vyvážanie puku. Skrátka kvalita
12. máj 2024 06:44