Slovenský obranca Šimon Nemec z New Jersey Devils a hráči Montrealu Canadiens Juraj Slafkovský a Nick Suzuki počas zápasu zámorskej NHL New Jersey Devils - Montreal Canadiens v Newarku. FOTO: TASR/AP

Slafkovský skóroval v súboji s Nemcom, Montreal zdolal New Jersey 3:2

18.01.2024, 08:38

Domácim nestačila asistencia Šimona Nemca, ktorý bol pri všetkých troch inkasovaných góloch svojho tímu.

Premiérový súboj dvoch najvyššie draftovaných Slovákov v zámorskej NHL vyznel lepšie pre Juraja Slafkovského. Jedným gólom prispel k triumfu hokejistov Montrealu na ľade New Jersey 3:2. Domácim nestačila asistencia jeho krajana Šimona Nemca, ktorý bol pri všetkých troch inkasovaných góloch svojho tímu.

Slafkovský, jednotka draftu z roku 2022, otvoril skóre v 13. minúte, keď ho parádnou prihrávkou spoza bránky našiel Cole Caufield. Slovenského útočníka neustrážil ani Nemec, strelou z prvej prekonal Nica Dawsa a zaznamenal svoj šiesty gól v prebiehajúcej sezóne a desiaty celkovo v profilige. Po dvoch tretinách viedol Montreal 2:0, no domácim sa na začiatku tretej podarilo v priebehu necelej minúty v presilovkách vyrovnať. Alexandrovi Holtzovi na gól na 2:2 prihral v 42. minúte Nemec.

Necelých päť minút pred treťou sirénou však o triumfe Montrealu rozhodol Caufield. Canadiens tak po troch predchádzajúcich prehrách vyhrali druhý duel za sebou. Slafkovský odohral 17:29 min, okrem gólu mal dve strely a plusový bod. Nemec bol tretí najvyťaženejší hráč domácich s minutážou 21:53, popri asistencii mal tri strely, no aj tri mínusové body.

image

Vlhová má pred pretekmi v Jasnej dobrú formu. Na domácom svahu zabojuje aj o prémiu 100-tisíc eur

"Moje pocity po tomto zápase, ktorý bol špeciálny aj pre súboj so Šimonom, sú skvelé, vylepšila mi ich aj naša výhra. Som rád, že sme duel strhli na našu stranu, aj keď nám nevyšiel vstup do tretej tretiny. Teraz sa so Šimonom ešte stretneme, trocha sa porozprávame a budem ho môcť aj podpichnúť. Bude to však veľmi rýchle, keďže ideme ďalej a už vo štvrtok nás čaká ďalší zápas,“ povedal Slafkovský v rozhovore pre portál olympic.sk.

S Nemcom sú priatelia, bronzoví olympijskí medailisti z Pekingu si v utorok pred vzájomným zápasom zašli v New Yorku na spoločnú večeru. "Veľa sme sa rozprávali. Obaja sme šťastní, že hráme v NHL. Tieto stretnutia sú pre nás špeciálnejšie, keďže sme spolu vyrastali, stretávali sa na ľade od našich deviatich, desiatich rokov a dnes máme možnosť hrať proti sebe v NHL," zdôraznil Slafkovský.

image

Slafkovský v NHL strelil gól, Montreal zdolal Colorado 4:3

Vzájomné stretnutie potešilo aj Šimona Nemca. "Rád som sa s Jurajom stretol. Dlhšie sme sa nevideli, mali sme si čo povedať. Bol to príjemný čas. Z nášho prvého vzájomného súboja mám výborné pocity. Škoda len, že súboj nedopadol v prospech nášho tímu. Je výborné, že sme našu hru dotiahli na túto úroveň, máme však čo zlepšovať. Verím, že proti sebe odohráme ešte veľa zápasov," uviedol pre olympic.sk Nemec, ktorého prišli do Newarku podporiť otec, priateľka i skupina bývalých trénerov.

Dylan Larkin rozhodol v predĺžení o víťazstve Detroitu na  ľade Floridy 3:2 a jeho tím tak uspel v treťom stretnutí za sebou. Red Wings zdolali Floridu prvýkrát od februára 2021. Sam Reinhart skóroval za "panterov" v ôsmom dueli v sérii a prekonal tak klubový rekord Pavla Bureho (2000/01), bol to zároveň jeho 500. bod v NHL.

Plánovaný zápas medzi Buffalom Sabres a Chicagom Blackhawks odložilo vedenie NHL o jeden deň. Dôvodom boli cestovné obmedzenia v západnej časti štátu New York pre nepriaznivé počasie. Blackhawks už do mesta pricestovali, čo zvyčajne stačí na verdikt v prospech uskutočnenia zápasu. V samotnom Buffale však platil zákaz cestovania a meteorológovia očakávali kalamitu.

01 - Modified: 2024-01-14 06:13:37 - Feat.: 1 - Title: Tatar a Nemec pomohli k triumfom svojich tímov, série Seattlu a Edmontonu 02 - Modified: 2024-01-09 09:00:00 - Feat.: 0 - Title: Taylor Swift drží Slafkovského dres, fanúšikovia šaleli. Prípadu sa musela chytiť polícia, ktorá ich schladila 03 - Modified: 2024-01-05 06:21:41 - Feat.: 1 - Title: Tatar dal štvrtý gól v sezóne, Seattle ťahá sériu šiestich víťazstiev 04 - Modified: 2024-01-03 06:56:57 - Feat.: 1 - Title: Fehérváry strelil druhý gól v sezóne, bodoval aj Slafkovský 05 - Modified: 2024-01-02 15:04:58 - Feat.: 1 - Title: MS20 v hokeji: Slováci zažívajú veľké sklamanie. Na turnaji končia, Fíni rozhodli v predĺžení
01 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 02 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL 03 - Modified: 2024-04-17 07:13:12 - Feat.: - Title: Slafkovský získal v NHL bonus za 20 gólov, je voľný pre svetový šampionát 04 - Modified: 2024-04-16 06:00:21 - Feat.: - Title: Černák skóroval, no Tampa podľahla Buffalu. Islanders si zaistili miestenku v play off 05 - Modified: 2024-04-13 05:10:18 - Feat.: - Title: Hokejisti Vegas spečatili postup do play off NHL, Pospíšil prispel dvoma asistenciami k triumfu Flames
20. apríl 2024 20:44