Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.05.2017, 18:06

"Špička nám utiekla už dávno." Országh náš hokej nevidí ani v prvej sedmičke

"Špička nám utiekla už dávno." Országh náš hokej nevidí ani v prvej sedmičke
Zdroj: TASR/Branislav Račko

Tréner majstrovského tímu HC'05 Banská Bystrica Vladimír Országh zaradil slovenskú hokejovú reprezentáciu po neúspešnom svetovom šampionáte "tam, kam patrí." Svetový šampión z roku 2002 pre TASR zdôraznil: "Určite nepatríme k špičke, tá nám utiekla už dávno, a nie je to záležitosť roka, dvoch. V prvej šestke, sedmičke nie sme ani náhodou."

Kam až slovenský hokej klesol, je zrejmé, do špičky nepatrí, a tak sa ponúkajú ďalšie miesta: "Možno by sme mohli rozmýšľať od osmičky vyššie, trebárs zabojovať o 10., 11. miesto. Dostali sme sa do skupiny, ktorá je široká a veľmi vyrovnaná. Pre nás už vznikla základná otázka, či sa udržíme v elitnej kategórii. V našom hokeji nám chýba jedna celá generácia a sme si tomu aj na príčine, dlho sa o tom len rozprávalo, no konkrétne kroky sa nerobili. Za 10-15 rokov sme nikoho výrazného nevychovali, v reprezentácii sa síce ocitli hráči z kvalitných líg, no treba si aj povedať  na akých postoch pôsobia a prečo sú súčasťou tretích, či štvrtých pätiek."

Podľa Vladimíra Országha zavážila aj neskúsenosť. "Na druhej strane môžu mnohí zo svojej premiéry na takomto fóre veľa vyťažiť. Uvidíme, ako s nadobudnutou skúsenosťou naložia. Prežili psychicky náročný šampionát, prehrali aj tie zápasy, ktoré mali vyhrať. Ak si nevedeli občas poriadne nahrať, tak to je vyložene psychická záležitosť. Šampionát je niečo úplne iné, ako hrať zápasy v kluboch. Výrazných hráčov, ktorí sú v tímoch zahraničných líg oporami sme nemali, tak sme si to všetko museli prežiť naplno, bola to veľká škola, so všetkými dobrými i zlými okamihmi."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.