Jágr sa dočkal v NHL veľkej pocty. Pittsburgh vyvesil dres českej legendy

19.02.2024, 07:16

Jaromír Jágr sa stal iba tretím hráčom v klubovej histórii s touto poctou.

Hokejisti Colorada zvíťazili v noci na pondelok v zápase zámorskej NHL nad Arizonou 4:3. V drese trápiacich sa Coyotes odohral slovenský útočník Adam Ružička takmer sedem minút, pripísal si mínusku a na trestnej lavici strávil šesť minút. Jeho tím prehral už deviaty zápas v rade.

V newyorskom derby uspeli Rangers na ľade Islanders 6:5 po predĺžení. V desiatej sekunde extračasu rozhodol o výhre hostí Artemij Panarin. Ruský útočník nazbieral v stretnutí tri kanadské body za gól a dve asistencie, jeho spoluhráč Vincent Trocheck mal bilanciu 2+1.

Pittsburgh pred stretnutím s Los Angeles (1:2) slávnostne vyvesil dres českého hokejistu Jaromíra Jágra s číslom 68. Jágr sa stal iba tretím hráčom v klubovej histórii s touto poctou. Pred ním klub ocenil iba Maria Lemieuxa (66) a Michela Brierea (21).

Hostia rozhodli o víťazstve dvoma gólmi švédskeho útočníka Adriana Kempeho z 54. a 57. minúty, pričom druhý zásah strelil v oslabení.

image

Bývalého útočníka Igora Libu uvedú do Siene slávy Medzinárodnej hokejovej federácie, poctia aj Jágra

Jágr začal svoju zámorskú kariéru práve v drese Pittsburghu, s ktorým dvakrát získal Stanleyho pohár. V Pittsburghu odohral 11 sezón, ktoré znamenali najúspešnejšie obdobie jeho kariéry. Okrem dvoch triumfov v Stanleyho pohári sa v službách "tučniakov" dočkal aj svojej jedinej Hartovej trofeje pre najužitočnejšieho hráča súťaže a piatich prvenstiev v kanadskom bodovaní základnej časti.

Za Penguins nastúpil v základnej časti do 806 duelov, v ktorých nazbieral 1079 kanadských bodov. Neskôr sa objavil ešte v ďalších ôsmich zámorských kluboch. Svoju kariéru ešte stále oficiálne neukončil a v súčasnosti pôsobí v pozícii majiteľa českého extraligového tímu z Kladna.

01 - Modified: 2024-04-11 08:30:00 - Feat.: - Title: Spojené štáty sa doslova vracajú do stredoveku. Súd rozhodol, že Arizona môže vymáhať 160 rokov starý zákaz potratov 02 - Modified: 2024-04-10 13:06:24 - Feat.: - Title: Slafkovského súčasná forma je prísľub aj pre národný tím. Ukazuje, že má schopnosti byť líder, tvrdí Bartovič 03 - Modified: 2024-04-10 09:00:00 - Feat.: - Title: VIDEO Neuveriteľný Slafkovský sa odtrhol z reťaze. Strelil svoj prvý hetrik v NHL a naďalej prepisuje tímové rekordy 04 - Modified: 2024-04-10 05:33:11 - Feat.: - Title: VIDEO: Slafkovský strelil prvý hetrik v NHL, jeho tím suverénne triumfoval. Černák si pripísal asistenciu 05 - Modified: 2024-04-08 05:25:13 - Feat.: - Title: Fehérváry asistoval, no Washington prehral po šiesty raz za sebou
11. apríl 2024 14:33