Vladimír Weiss oslavuje svoj úvodný gól zápase Slovana proti Trnavve. FOTO: TASR/Pavol Zachar

Slovan ovládol veľké derby proti Trnave. O triumfe belasých rozhodol Weiss

02.03.2024, 19:06
02.03.2024, 20:31

Slovan idú do skupiny o titul so šestnásťbodovým náskokom pred Žilinou.

Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v sobotňajšom derby nad Spartakom Trnava 2:0. V záverečnom zápase základnej časti Niké ligy tak potvrdili prvé miesto pred vstupom do skupiny o titul. Idú do nej so šestnásťbodovým náskokom pred druhým MŠK Žilina, tretí Spartak má o dva body menej.

Úradujúci majster natiahol víťaznú šnúru v domácej súťaži na päť stretnutí. Na domácej pôde dokázal byť nebezpečnejší i efektívnejší, čo využil už v 16. minúte kapitán Vladimír Weiss mladší, ktorého vysunul Tigran Barseghjan. Väčšinu zaujímavých situácií prinieslo prvé dejstvo a záver zápasu, keď skóroval Jaromír Zmrhal.

Hlasy po zápase:

Vladimír Weiss, tréner Slovana: "Sme radi za víťazstvo s Trnavou. Náročný zápas, ako vždy v derby. Michal ma trocha prekvapil zostavou, ja možno jeho - museli sme reagovať na vysoké napádanie a zvládli sme to. V prvom polčase sme mali dve dobré akcie, z jednej bol gól. Súpera sme prakticky nepustili do veľkej šance, aj keď nám dochádzajú sily."

Michal Gašparík, tréner Spartaka: "Náš zámer sa nám darilo plniť v prvom polčase. Držali sme loptu a boli sme aktívni na ich polovici. V takomto systéme si však musíte dávať pozor na brejky, prvý gól padol práve takto a hneď na to sme skoro inkasovali znova.  Druhý polčas už kontrolovali a strážili si obranu. Na súčasný Slovan kvalitou nemáme."

Niké liga - 22. kolo:

Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava 2:0 (1:0)

Góly: 16. Weiss, 90.+1 Zmrhal. ŽK: Barseghjan, Weiss - Kóša, Djurič. Rozhodovali: Marhefka - Jekkel, Kmec. 11.130 divákov

Slovan: Borjan - Blackman (90.+3. Pauschek), Kašia, Bajrič, Wimmer - Kucka (90.+3. Tolič), Savvidis, Kankava - Barseghjan, Strelec (45.+3. Rodrigues), Weiss (45.+3. Zmrhal)

Spartak: Takáč - Koštrna (46. Mikovič), Štetina, Kóša (81. Poznar), Djurič - Bernát (59. Paur), Zeljkovič, Bukata (69. Bainovič) - Ofori, Ďuriš, Daniel (82. Azango)

01 - Modified: 2024-03-17 18:48:13 - Feat.: - Title: Spartak Trnava vyhral v derby na pôde Slovana Bratislava o dva góly 02 - Modified: 2024-03-13 22:08:18 - Feat.: - Title: Podbrezová vyhrala na ihrisku Slovana a postúpila do semifinále 03 - Modified: 2024-02-16 14:48:41 - Feat.: - Title: Rizikový zápas. Polícia dohliadne na duel medzi Slovanom a Sturm Graz, chystá viaceré opatrenia 04 - Modified: 2024-02-15 20:19:22 - Feat.: - Title: Rozdiel triedy. Slovan na rakúskeho vicemajstra nestačil, v Grazi prehral o tri góly 05 - Modified: 2024-02-14 20:37:58 - Feat.: - Title: Komplikácia pre Slovan. V Grazi nastúpi bez brankára Borjana, nahradí ho Trnovský
28. apríl 2024 08:40