Slovenský hokejista v drese New Jersey Devils Šimon Nemec (vľavo) a hráč Caroliny Hurricanes Stefan Noesen bojujú o puk počas zápasu zámorskej NHL New Jersey Devils. FOTO TASR/AP

Devils s Nemcom podľahli Caroline v zápase NHL, séria McDavida sa skončila v Buffale

09.03.2024, 21:47

Slovenský obranca nastúpil v tretej obrannej dvojici, na ľade strávil 21:14 minút a odsedel si menší trest za hrubosť.

Hokejisti New Jersey Devils v zostave so Šimonom Nemcom prehrali v sobotňajšom zápase NHL s Carolinou 2:4. Slovenský obranca nastúpil v tretej obrannej dvojici, na ľade strávil 21:14 minút a odsedel si menší trest za hrubosť. Devils prehrali štvrtý z uplynulých piatich duelov.

Hráči Buffala triumfovali nad Edmontonom 3:2 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Dosiahli tak prvé víťazstvo po troch prehrách, Oilers prehrali druhý zápas po sebe. Dve sekundy pred koncom predĺženia prekonal brankára Skinnera domáci obranca Owen Power. Video však odhalilo, že akcii predchádzal ofsajd a rozhodcovia vrátili hru o 20 sekúnd späť.

image

V NHL nastúpil ďalší Slovák. Vo veku 27 rokov zažil premiéru Patrik Koch

Hráči už medzičasom odišli do kabín, následne sa vrátili späť. Duel napokon dospel do samostatných nájazdov, v ktorých sa presadili Tage Thompson, Leon Draisaitl a Alex Tuch, ktorý rozhodol o triumfe Sabres. Kapitán "olejárov" Connor McDavid sa nezapísal do kanadského bodovania prvýkrát po 13 zápasoch. Oilers prehrali druhý duel po sebe, predtým triumfovali päťkrát v sérii.

Hokejisti Nashvillu zvíťazili na ľade Columbusu 2:1. Bolo to pre nich piate víťazstvo na klziskách súperov po sebe a celkovo desiate z uplynulých jedenástich duelov. Víťazný gól strelil v 45. minúte nováčik Luke Evangelista.

NHL - výsledky:

Buffalo - Edmonton 3:2 pp a sn

Columbus - Nashville 1:2

New Jersey - Carolina 2:4

01 - Modified: 2024-03-09 06:32:21 - Feat.: 1 - Title: Hokejisti Seattlu prehrali v NHL na domácom ľade, Tatar nebodoval 02 - Modified: 2024-03-08 13:47:14 - Feat.: 1 - Title: Trend sa pomaly otáča, v NHL pribudol ďalší Slovák. Budúcnosť môže byť svetlá, hovorí kouč juniorov 03 - Modified: 2024-03-07 07:27:49 - Feat.: 1 - Title: Slovák Regenda odohral v NHL za Anaheim prvý zápas v sezóne, Ducks porazili Ottawu v predĺžení 04 - Modified: 2024-03-06 06:37:08 - Feat.: 1 - Title: Tatar prispel gólom k výhre Seattlu, z víťazstva sa tešil aj Slafkovského Montreal 05 - Modified: 2024-03-05 06:23:56 - Feat.: 1 - Title: Pospíšil nedohral zápas, za faul ho poslali pod sprchu
01 - Modified: 2024-04-26 08:26:39 - Feat.: - Title: Černák si pripísal asistenciu, no Tampa je na pokraji vyradenia 02 - Modified: 2024-04-26 09:39:49 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 03 - Modified: 2024-04-26 09:39:16 - Feat.: - Title: Fehérváry unikol obrancovi, v kľúčovom momente však neuspel. Washington je v NHL bližšie k vyradeniu 04 - Modified: 2024-04-26 09:38:42 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 05 - Modified: 2024-04-26 09:42:27 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL
27. apríl 2024 19:53