Slovenský hokejista Šimon Nemec. FOTO: TASR/AP

Šimon Nemec strelil tretí gól v sezóne, skóroval po 26-zápasovej odmlke

12.03.2024, 07:14

Slovenský hokejista Šimon Nemec opäť nastúpil v tretej obrannej dvojici Devils s Lukeom Hughesom, odohral 22:30 minúty a okrem gólu si pripísal aj tri strely a jeden hit.

Slovenský hokejista Šimon Nemec strelil v noci na utorok svoj tretí gól v prebiehajúcej sezóne NHL. Jeho New Jersey Devils však prehrali na ľade New York Rangers 1:3. Washington bez zraneného Martina Fehérváryho podľahol Winnipegu 0:3. Brankár Connor Hellebuyck dosiahol čisté konto za Jets.

Nemec zaznamenal presný zásah po 26-zápasovej odmlke, predtým naposledy skóroval 5. januára do siete Chicaga. V súboji s Rangers znížil v 58. minúte v hre bez brankára na 1:2. Dvadsaťročný obranca prekonal strelou od modrej čiary Jonathana Quicka a prekazil mu čisté konto.

Opäť nastúpil v tretej obrannej dvojici Devils s Lukeom Hughesom, odohral 22:30 minúty a okrem gólu si pripísal aj tri strely a jeden hit. Nemec v tejto sezóne odohral 43 duelov a získal 17 bodov (3+14).

V drese New Jersey nevyšla premiéra brankárovi Kaapovi Kähkönenovi. V polovici duelu otvoril skóre Mika Zibanejad, ktorý sa po 30 zápasoch presadil v hre 5 na 5. V druhej tretine zvýšil náskok Erik Gustafsson a 73 sekúnd pred koncom tretieho dejstva Vincent Trocheck upravil výsledok strelou do prázdnej brány.

Rangers uspeli aj v treťom stretnutí s Devils v tejto sezóne a sú na čele Metropolitnej divízii. "Diabli" prehrali v piatom z uplynulých šiestich duelov.

Winnipeg odčinili prehru vo Vancouveri (0:5) a poradil si s Capitals 3:0. Výrazný podiel mal na tom Hellebuyck, ktorý predviedol 23 zákrokov a dosiahol štvrté čisté konto v sezóne a 36. v profiligovej kariére. Za Jets sa presadili Neal Pionk, Alex Iafallo a Kyle Connor. Washington neuspel po dvoch dueloch, slovenský obranca Fehérváry pre zranenie v dolnej časti tela vynechal desiaty zápas.

Aj v stretnutí medzi Los Angeles a New York Islanders bol hlavným hrdinom brankár domácich. Čech David Rittich zneškodnil 26 striel súpera, zaznamenal druhé čisté konto v ročníku a piate v kariére. Kings uspeli 3:0, Trevor Moore získal dva body (1+1), skórovali aj Phillip Danault a Adrian Kempe. Islanders prehrali po šiestich triumfoch v rade.

Hráči St. Louis Blues uspeli po troch zápasoch, keď zvíťazili na ľade Bostonu 5:1. Kasperi Kapane dosiahol gól a dve asistencie. Bilanciu 1+1 zaznamenali v drese hostí Kevin Hayes a Brandon Saad. Blues strelili päť presných zásahov na ľade Bruins prvýkrát od 7. marca 1991. Za domácich sa presadil len český útočník David Pastrňák, bol to je 41. gól v sezóne.

01 - Modified: 2024-04-28 05:40:57 - Feat.: - Title: Tampa s Černákom a NY Islanders odvrátili prvú hrozbu vyradenia, Boston vedie 02 - Modified: 2024-04-26 08:26:39 - Feat.: - Title: Černák si pripísal asistenciu, no Tampa je na pokraji vyradenia 03 - Modified: 2024-04-26 09:39:49 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 04 - Modified: 2024-04-26 09:39:16 - Feat.: - Title: Fehérváry unikol obrancovi, v kľúčovom momente však neuspel. Washington je v NHL bližšie k vyradeniu 05 - Modified: 2024-04-26 09:38:42 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert
28. apríl 2024 10:09