Hráči Washingtonu Capitals, sprava Martin Fehérváry, Alexander Ovečkin a brankár Charlie Lindgren. FOTO: TASR/AP

Slováci v NHL nebodovali, Ovečkin sa zapísal do histórie

19.03.2024, 07:41

Rus sa podieľal na triumfe svojho tímu dvoma presnými zásahmi vrátane víťazného na priebežných 3:0. Capitals vyhrali tretíkrát za sebou.

Ani jeden z troch slovenských hokejistov nebodoval v noci na utorok v zámorskej NHL. Washington Capitals v prvej obrannej dvojici so Slovákom Martinom Fehérvárym vyhral na ľade Calgary Flames 5:2.

V elitnej formácii domácich bol ďalší Slovák Martin Pospíšil. Jeho krajan Tomáš Tatar hral za Seattle, ktorý podľahol Buffalu 2:6. Alexander Ovečkin (Washington) strelil ako tretí hráč v histórii 20 gólov v 19. sezóne za sebou.

Rus sa podieľal na triumfe svojho tímu dvoma presnými zásahmi vrátane víťazného na priebežných 3:0. Capitals vyhrali tretíkrát za sebou a momentálne je na pozícii zaručujúcej druhú voľnú kartu vo Východnej konferencii.

Jeho spoluhráč z elitnej formácie Fehérváry bol na ľade 21:01 minúty, mal jednu plusku, tri strely na bránku a rozdal dva hity. Pospíšil mal na druhej strane ice time 15:26 minúty, dva mínusové body, štyri pokusy na bránku a pripísal si aj dva bodyčeky.

V stretnutí medzi Seattlom a Buffalom zaznamenal za hostí hetrik Jeff Skinner a jeho tím vyhral nad Kraken prvýkrát v histórii. Po góle a asistencii mali za "šable" Alex Tuch aj Tage Thompson a ich tím tak bodoval v piatom zápase za sebou, z toho štyrikrát naplno.

Tatar bol vo štvrtom útoku, na ľade strávil 10:21 minúty, mal dve mínusky, raz vystrelil na bránku a zaznamenal aj jeden hit.

01 - Modified: 2024-04-16 06:00:21 - Feat.: - Title: Černák skóroval, no Tampa podľahla Buffalu. Islanders si zaistili miestenku v play off 02 - Modified: 2024-04-13 05:10:18 - Feat.: - Title: Hokejisti Vegas spečatili postup do play off NHL, Pospíšil prispel dvoma asistenciami k triumfu Flames 03 - Modified: 2024-04-10 13:06:24 - Feat.: - Title: Slafkovského súčasná forma je prísľub aj pre národný tím. Ukazuje, že má schopnosti byť líder, tvrdí Bartovič 04 - Modified: 2024-04-10 09:00:00 - Feat.: - Title: VIDEO Neuveriteľný Slafkovský sa odtrhol z reťaze. Strelil svoj prvý hetrik v NHL a naďalej prepisuje tímové rekordy 05 - Modified: 2024-04-10 05:33:11 - Feat.: - Title: VIDEO: Slafkovský strelil prvý hetrik v NHL, jeho tím suverénne triumfoval. Černák si pripísal asistenciu
16. apríl 2024 11:13