Slovenskí hokejisti sa tešia z gólu počas prípravného hokejového zápasu Nemecko - Slovensko. FOTO: TASR/Jaroslav Novák

Slováci odvetu zvládli, v príprave si poradili s Nemeckom

20.04.2024, 19:36
20.04.2024, 19:50

V ďalšom bloku prípravy sa zverenci Craiga Ramsayho predstavia už len v zápasoch na domácej pôde.

Slovenskí hokejisti zvíťazili v sobotňajšom prípravnom zápase v nemeckom Augsburgu nad domácim výberom 5:4 po predĺžení a vrátili mu prehru zo štvrtka (3:7). V rámci prípravy na MS v Česku (od 10. do 26. mája) si pripísali tretie víťazstvo, predtým zdolali Švajčiarov 3:0 a 5:3.

Slováci v zápase trikrát viedli, ale domáci sa dokázali vždy dotiahnuť. V predĺžení napokon rozhodol Martin Faško-Rudáš.

V ďalšom bloku prípravy sa zverenci Craiga Ramsayho predstavia už len v zápasoch na domácej pôde. Najskôr 26. apríla (Trenčín) a o deň neskôr (Bratislava) privítajú Čechov, potom sa 3. mája v Žiline stretnú s Poliakmi a v generálke na šampionát ich 7. mája v Bratislave preverí výber USA.

prípravný zápas:
Nemecko - SLOVENSKO 4:5 po predĺžení (0:1, 3:2, 1:1 - 0:1)

Góly: 25. Michaelis (Kahun, Tuomie), 35. Hungerecker (Plachta), 35. Ehl (Michaeslis, Kahun), 51. Stachowiak - 13. Baláž (Cingel, Lantoši), 32. Kašlík (Petrovský, Ivan), 38. Lantoši (Baláž), 43. Ivan (Lantoši, Cingel), 63. Faško-Rudáš. Rozhodovali: Schadewald, Hoppe - Römer, Reinold, vylúčení: 5:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 6179 divákov (vypredané).

Nemecko: Bugl - Sennhenn, Müller, Hüttl, Wagner, Fohrler, Ugbekile, Weber, Zimmermann - Ehl, Michaelis, Kahun - Fischbuch, Stachowiak, Schütz - Plachta, Samanski, Tuomie - Krauss, Pfaffengut, Soramies - Hungerecker
SLOVENSKO: Tomek - Ivan, Bučko, Bačik, Grman, Gachulinec, Golian, Petrovický, Brincko - Baláž, Cingel, Lantoši - Faško-Rudáš, Tamáši, Okuliar - Kukuča, Kollár, Takáč - Kusko, Petrovský, Kašlík - Hecl

Prvý strelecký pokus v zápase vykryl Balážovi nemecký brankár, vzápätí sa blysol Tomek proti Kahunovi. V 7. minúte sa na Bugla rútil Takáč, ale svoj nájazd nepremenil. Slovákom však vyšla akcia v 13. minúte, keď síce najskôr Petrovický nepresne prihral Lantošimu, ale puk sa vzápätí dostal od Cingela na hokejku Baláža a ten otvoril skóre zápasu - 0:1. Onedlho mohli viesť už o dva góly, no Lantošiho strelu do horného rohu vytesnil vyrážačkou Bugl.

Hra bola vyrovnaná

Nemci začali druhú tretinu v početnej výhode, ale vážnejšiu šancu si nevypracovali. Šancu na reparát mali vzápätí po faule Okuliara a ten už zvládli. Kahun našiel výbornou prihrávkou Michaelisa a ten poslal puk do siete - 1:1.

Presilovku hrali potom aj Slováci, brankár domácich sa v nej blysol pri strele Faška-Rudáša. Hra bola vyrovnaná, oba tímy dobre korčuľovali a práve po jednom z korčuliarskych súbojov v 12. minúte išli slovenskí hokejisti opäť do vedenia.

Kašlíkov zásah si ešte arbitri museli potvrdiť na videu. Potom však Nemci otočili skóre dvoma rýchlymi gólmi. V rozmedzí 49 sekúnd skórovali Hungerecker a Ehl. Skóre druhej dvadsaťminútovky uzavrel Lantoši po spolupráci s Balážom.

Po troch minútach v tretej tretine napriahol od modrej čiary v presilovke Ivan a Slováci po tretí raz v zápase viedli. Aj na tento zásah však domáci dokázali odpovedať zásluhou Stachowiaka a v záverečných minútach záverečnej tretiny si vytvorili tlak.

Pred bránkou Tomeka prišlo k viacerým skrumážam i potýčkam a duel napokon dospel do predĺženia, keďže Plachta vo veľkej šanci trafil iba ľavú žŕdku.

Pri hre troch proti trom mohol najskôr rozhodnúť Lantoši, ale v nájazde prestrelil bránku. Vzápätí však Faško-Rudáš rozhodol o triumfe Slovákov.

01 - Modified: 2024-04-29 12:38:42 - Feat.: - Title: Odborník hodnotí možnú repre posilu Fehérváryho: Má dobrý odhad aj kvalitné vyvážanie puku. Skrátka kvalita 02 - Modified: 2024-04-29 04:54:10 - Feat.: - Title: Fehérváry je voľný na MS. Slovenský hokejista skóroval, no Washington prehral aj štvrtý duel s Rangers 03 - Modified: 2024-04-29 12:39:19 - Feat.: - Title: Daňo prihral na posledný gól sezóny. Třinec otočil finalovú sériu a oslavuje šiesty titul 04 - Modified: 2024-04-27 18:03:37 - Feat.: - Title: Bývalý reprezentant po prehrách od Čechov: Táto naša obranná hra by na špičkové tímy na MS nestačila 05 - Modified: 2024-04-27 14:44:02 - Feat.: - Title: Opäť prehra. Česi porazili Slovákov v odvetnom zápase 4:1
29. apríl 2024 14:39