Na snímke zľava Matej Kašlík (Slovensko), Jakub Krejčík a brankár Jakub Málek (Česko) v prípravnom hokejovom zápase pred MS v ľadovom hokeji 2024 medzi výbermi Slovenska a Česka. FOTO: TASR/Martin Baumann

Opäť prehra. Česi porazili Slovákov v odvetnom zápase 4:1

27.04.2024, 16:43

V prvom stretnutí s Čechmi podľahol slovenský výber v Trenčíne 2:4.

Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali aj v druhom prípravnom zápase s Čechmi v Bratislave 1:4. V ďalšom bloku prípravy sa predstavia 3. mája v Žiline proti Poliakom a v generálke na šampionát ich 7. mája v Bratislave preverí výber USA.

Čechov poslal do vedenia v 12. minúte obranca Dávid Špaček, ktorý otupil úvodný tlak Slovákov. V prostrednej časti mal domáci tím veľké problémy s prechodom do útočného pásma a Česi mali výraznú streleckú prevahu (16:5).

Slováci nezvládli prvú tretinu, federálne derby v Trenčíne vyhrali Česi

V závere druhej tretiny hostia ponúkli svojou nedisciplinovanosťou Slovákom presilovú hru o dvoch hráčov, ktorú využil 10 sekúnd pred sirénou Lukáš Cingel. Domáci však v tretej tretine inkasovali dvakrát z hokejky Petra Kodýtka a duel uzavrel gólom do prázdnej bránky Roman Červenka.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho v rámci prípravy na MS v Česku najprv zdolali Švajčiarov 3:0 a 5:3, v prvom zápase Nemecku prehrali 3:7, no v druhom nad domácimi zvíťazili 5:4 po predĺžení. V prvom stretnutí s Čechmi podľahol slovenský výber v Trenčíne 2:4.

01 - Modified: 2024-04-26 13:55:06 - Feat.: 1 - Title: MS v hokeji do 18 rokov: Slováci zlyhali proti Lotyšsku. Skomplikovali si šance na postup 02 - Modified: 2024-04-26 09:42:27 - Feat.: 1 - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL 03 - Modified: 2024-04-26 09:41:48 - Feat.: 1 - Title: MS v hokeji: Ramsay urobil zmeny v tíme. Štyria hráči končia, pripoja sa aj Hrivík s Cehlárikom 04 - Modified: 2024-04-26 09:41:16 - Feat.: 1 - Title: MS v hokeji: Slovensko hlási výrazné posily z NHL. Slafkovský definitívne príde na šampionát
01 - Modified: 2024-05-02 11:26:04 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Dobré správy. Fehérváry posilní Slovensko, k tímu sa pripojí v pondelok 02 - Modified: 2024-05-01 16:07:48 - Feat.: - Title: Hlas Slovenska po vstupe do Európskej únie zosilnel, vyhlásila Čaputová 03 - Modified: 2024-05-01 10:48:00 - Feat.: - Title: Schuster: Miesto Slovenska je v Európskej únii. Mali by sme si presadzovať svoje záujmy 04 - Modified: 2024-05-01 07:57:00 - Feat.: - Title: Vstup do Európskej únie: Lídri sa zišli na summite, odporučili prijať Slovensko v roku 2004 05 - Modified: 2024-04-30 14:43:42 - Feat.: - Title: Slovenskí hokejisti do 18 rokov suverénne porazili Nórov 11:1, postupujú do štvrťfinále
02. máj 2024 13:26