Hráči Edmontonu Oilers. FOTO: USA Today

Edmonton vyhral aj tretíkrát za sebou, nového šampióna NHL určí až siedmy zápas

22.06.2024, 07:12

"Olejárom" sa podarilo ako prvému tímu profiligy od roku 1945 vyrovnať stav finálovej série z 0:3 na 3:3.

Zámorská hokejová NHL spozná meno nového šampióna až v siedmom zápase. Hráči Edmontonu Oilers zdolali v šiestom finále play off Floridu Panthers 5:1 a vyrovnali stav série na 3:3 na zápasy.

"Olejárom" sa podarilo ako prvému tímu profiligy od roku 1945 vyrovnať stav finálovej série z 0:3 na 3:3. Rozhodujúci duel sezóny je na programe v noci na utorok (2.00 SELČ) na ľade Floridy.

Životnú formu potvrdil kanadský útočník Warren Foegele, ktorý v ôsmej minúte otvoril skóre a bodoval v štvrtom stretnutí za sebou, čo je jeho najdlhšia bodová séria v kariére.

Dvadsaťosemročný krídelník ťažil z výbornej prihrávky Leona Draisaitla, ktorý si v strednom pásme prebral puk a gólovú bodku rýchlej kontry režíroval presnou "žabičkou" na hokejku spoluhráča. Kanadský tím ťahal v predošlých štyroch dueloch najmä kapitán Connor McDavid, hviezdny center síce tentoraz nebodoval, no do štatistík sa zapísali všetky formácie mužstva Krisa Knoblaucha. Domáci v úvodnej tretine prestrieľali hosťujúci tím 11:2, no efektivitu si pošetrili až na prostrednú časť hry.

Edmonton v druhej tretine vyslal na bránku "panterov" iba štyri strely, z ktorých dve prekonali brankára Sergeja Bobrovského.

Už po 46 sekundách druhej časti sa presadil útočník Adam Henrique, keď využil ďalšie prepadnutie hráčov Floridy a zakončil prečíslenie dvoch proti jednému.

Hosťom sa podarilo znížiť už o desať sekúnd neskôr zásluhou kapitána Aleksandera Barkova, no domáci tréner si zobral trénerskú výzvu a rozhodcovia gól neuznali pre tesný ofsajd. Oilers to potrestali 100 sekúnd pred druhou sirénou, keď sa presadil najlepší strelec vyraďovačky Zach Hyman.

Tridsaťdvaročný útočník zaznamenal už svoj 16. presný zásah v play off, čo za uplynulých 30 rokov dokázal iba Pavel Bure (16 v roku 1994) a Joe Sakic (18 v 1996). Kontaktný gól Floridy strelil v úvode tretej časti hry Barkov, ale v závere poistili predĺženie finálovej drámy dvoma zásahmi do prázdnej bránky Ryan McLeod a Darnell Nurse.

Finále play off NHL

šiesty zápas /na 4 víťazstvá/:

Edmonton Oilers - Florida Panthers 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)

/stav série: 3:3/

01 - Modified: 2024-06-19 05:16:00 - Feat.: - Title: Edmonton uspel na Floride a znížil stav série, zažiaril štvorbodový kapitán 02 - Modified: 2024-06-09 05:48:15 - Feat.: - Title: Panthers sa ujali vedenia vo finálovej sérii play off. Bobrovskij dosiahol čisté konto 03 - Modified: 2024-05-28 19:46:37 - Feat.: - Title: Hokejový útočník Mišiak podpísal trojročný nováčikovský kontrakt s Chicagom 04 - Modified: 2024-05-27 05:04:07 - Feat.: - Title: Rangers vedú vo finále Východnej konferencie NHL nad Floridou Panthers, v predĺžení rozhodol Wennberg 05 - Modified: 2024-05-26 05:13:05 - Feat.: - Title: Hokejisti Dallasu zvíťazili v druhom zápase finále Západnej konferencie NHL nad Edmontonom
22. jún 2024 07:12