Uprostred Juraj Kucka (Slovan) dáva hlavou gól na 3:2, vpravo brankár Filip Dujmovič a vľavo Arbi Vosha (obaja FC Struga) počas prvého zápasu 1. predkola Ligy majstrov vo futbale ŠK Slovan Bratislava - FC Struga v stredu 10. júla 2024 v Bratislave. FOTO TASR/Martin Baumann

​Zápas plný gólov. Výhru proti Struge zachránili Slovanu najskúsenejšie mená

10.07.2024, 21:17
10.07.2024, 22:56
  • ŠK Slovan Bratislava si domácim triumfom 4:2 nad FC Struga priblížil postup do druhého predkola Ligy majstrov.
  • Postupujúceho z tohto duelu čaká v ďalšom predkole slovinský šampión NK Celje.
  • Slovenský majster sa v predchádzajúcich dvoch sezónach prebojoval v rámci pohárovej Európy až do jarnej fázy.

Bol to súboj, ktorý priniesol hneď poltucet gólov, ale aj zaujímavú zápletku so šťastným koncom pre domáce farby. Futbalisti ŠK Slovan Bratislava vstúpili do novej súťažnej sezóny dôležitým víťazstvom 4:2 nad tímom FC Struga.

V stretnutí bolo vyše 11-tisíc divákov svedkami viacerých dramatických zvratov. Po prvom dejstve pritom nič nenasvedčovalo možnej dráme. Belasí viedli 2:0 po góloch kapitána Vladimíra Weissa ml. a tiež navrátivšieho internacionála Róberta Maka.

Odkrytá brána

ŠK Slovan Bratislava - FC Struga 4:2 (2:0)

Góly: 85. a 90.+1 Kucka, 16. Weiss, 36. Mak - 55. a 74. Ibraimi (prvý z 11 m). Rozhodcovia: Frappartová - Berchebru, Torregrossa (všetci Fr.), ŽK: Weiss, Bajrič - Jevtoski, Krivanjeva, 11.259 divákov.

ŠK Slovan: Trnovský - Pauschek (61. Medveděv), Kašia, Bajrič, Wimmer (81. Vojtko) - Savvidis (81. Szöke) - Tolič (61. Marcelli), Kucka - Mak (81. Zuberu), Weiss, Strelec

FC Struga: Dujmovič - Radič, Ristevski, Krivanjeva - Vlajkovič, Jevtoski (90.+5 Compaore), Ukpa (46. Radeski), Vosha (90. Ilievski) - Shabani - Maleski (46. Spirovski), Ibraimi

Na druhej strane, hra nebola optimálna a domáci kouč Vladimír Weiss viackrát pri postrannej čiare hlasno gestikuloval smerom k svojim zverencom. A to ešte netušil, čo bude nasledovať v druhom polčase.

Najlepší hráč hostí Besart Ibraimi najprv premenil v 55. minúte penaltu a o necelých 20 minút šokoval Tehelné pole opäť, tentoraz dorážkou do odkrytej brány. Na jednej strane neveriace pohľady domácich, na strane druhej obrovská radosť celej výpravy FC Struga.

Slovanisti však nezložili zbrane a snažili sa predsa len strhnúť víťazstvo na svoju stranu. A podarilo sa. V 85. minúte si na center striedajúceho Marcelli nabehol na zadnú žrď Juraj Kucka a rozburácal Tehelné pole. 3:2!

A to ešte nebolo zo strany ostrieľaného harcovníka všetko. Svoj obetavý výkon korunoval v nadstavenom čase mimoriadne cenným gólom na 4:2, keď si nabehol na Weissov roh a nekompromisne zavesil do siete.

Domáci tábor si poriadne vydýchol. Do dvojzápasu i novej sezóny vykročil Slovan tak, akosi to prial. Postup však ešte vo vrecku určite nemá. Ak však o týždeň na Balkáne slovanisti podajú kvalitný výkon, prienik do druhého predkola im neujde.

Slovan "vykúpili" góly Kucku

Podľa trénera Vladimíra Weissa nezvládol Slovan tieto momenty najmä v hlavách, napokon ho však podržal skúsený Juraj Kucka. Tridsaťsedemročný stredopoliar dvoma gólmi rozhodol o triumfe "belasých".

Slovan viedol po polčase vďaka gólom Vladimíra Weissa mladšieho a Róberta Maka 2:0, ale potom sa dvakrát presadil Besart Ibraimi. "Chceli sme dať tretí gól okolo 70. minúty, tak som to mal vyrátané, ale dostali sme dva góly. To sa nám pred vlastným publikom v takomto zápase nemôže stávať," povedal tréner Weiss po zápase.

V 85. minúte a potom v nadstavenom čase sa však dvakrát presadil hlavou Kucka. "Veril som mu, má skvelé nábehy, možno jedny z najlepších v Európe. Oba centre boli fantastické," dodal Weiss.

réner Slovana pochválil aj útočníka Davida Strelca, ktorý v prvom polčase pripravil oba góly: "Hral výborne, hoci nedal gól. Je výborný a bude výborný. Ak bude takto pracovať, bude na tomto poste medzi zónami jednotka aj v národnom mužstve."

Slovan teda podržali hráči, ktorí majú za sebou ME v drese reprezentácie, k nim patrí aj gruzínsky stopér Guram Kašia. "Strelo aj Kuco hrali výborne, Guram chcel hrať a keď je na ihrisku, som pokojnejší. Juro mal voľno po ME aj po lige. Je to málo, v jeho veku je vyťaženosť obrovská a klobúk dole, čo dokázal po zranení," povedal Weiss.

Tréner však nebol spokojný s niektorými hráčmi. "Stratili sme rýchlostné typy ako Čavrič a silu v strede poľa, kde hral Jaba Kankava. Niekde musíme hrať dôraznejšie, niekde rozumnejšie, ale rýchlosť nenahradíme. Rýchli hráči dominujú vo svete. My sme sa posilnili o dobrých hráčov, ale nie o rýchlych. Na niektorých postoch nie je konkurencia. Boli dobré aj zlé výkony. Musíme rozumne doplniť tím, nie všetko sa nám podarilo."

Na prvý zápas slovenského majstra v novej sezóne sa prišlo pozrieť takmer 12 tisíc divákov. Videli šesť gólov, no dva do siete brankára Martina Trnovského. Weiss pred odvetou upozornil na kvalitu majstra Severného Macedónska: "Ľuda boli fantastickí, ale Struga bude doma nepríjemná, bude hrať nátlakovo. Ale my hrať vieme takého zápasy a verím, že máme na to kvalitu, aby sme postúpili."

01 - Modified: 2024-07-06 08:10:00 - Feat.: 0 - Title: Prvý Slovák na futbalovom šampionáte. Štefan Čambal patril k hviezdam tímu, ktorý siahal na svetové zlato 02 - Modified: 2024-07-04 11:29:29 - Feat.: 1 - Title: Situáciu s komármi riešime intenzívne a zodpovedne, reaguje Bratislava na niektorých starostov mestských častí 03 - Modified: 2024-06-12 14:44:16 - Feat.: 1 - Title: Moderný stánok za vyše 15 miliónov. Názov arény chceme prenajať, rokovania s partnermi už bežia, vraví Moška 04 - Modified: 2024-06-04 15:36:55 - Feat.: 1 - Title: Viaceré oblasti v blízkosti Dunaja a Moravy sú preventívne uzavreté. Dôvodom je povodňová situácia 05 - Modified: 2024-02-16 06:50:55 - Feat.: 1 - Title: Slovan ohlásil prestupovú bombu. Predbežne sa dohodol s Jaroslavom Halákom
01 - Modified: 2024-09-06 09:26:46 - Feat.: - Title: Športový obsah je pre Voyo zásadný 02 - Modified: 2024-09-04 19:44:35 - Feat.: - Title: Nové posily Slovana? Ich hodnota je vyššia než cena celých kádrov pri väčšine našich klubov 03 - Modified: 2024-09-03 15:03:57 - Feat.: - Title: Liga majstrov: Slovan spustí v piatok predaj, balíkové vstupenky budú od 192 eur 04 - Modified: 2024-09-02 17:12:15 - Feat.: - Title: Efekt Ligy majstrov. Slovanisti dosiahli permanentkový rekord. Proti priekupníkom však zakročíme, varuje klub 05 - Modified: 2024-09-01 19:00:00 - Feat.: - Title: Slovan je v Lige majstrov, krajina vo veľkom oslávila 80. výročie SNP a koalícia má spor
07. september 2024 15:48