Slovenský hokejista Juraj Slafkovský. FOTO: David Kirouac-USA TODAY Sports

Slafkovský sa pobil v príprave NHL, obrancovi spôsobil tržnú ranu

29.09.2024, 07:30

Slafkovský bol jediný slovenský zástupca v drese Canadiens pri prehre 1:2 s Torontom. Odohral 20 minút a 6 sekúnd, v polovici zápasu však inkasoval päťminútový trest za bitku.

Šiesti slovenskí hokejisti sa predstavili v noci na nedeľu v prípravných zápasoch v zámorskej NHL. Samuel Honzek z Calgary Flames, Martin Chromiak z Los Angelses, Pavol Regenda z Anaheimu, Juraj Slafkovský z Montrealu, Oliver Okuliar z Floridy a Dalibor Dvorský zo St. Louis však nebodovali.

Bitka Juraja Slafkovského

Dostal sa do konfliktu s obrancom Marshallom Rifaiom, pri bitke mu spôsobil tržnú ranu nad okom. Duel pre zranenie nedohrali Patrik Laine a David Reinbacher. Laineho zasiahol do kolena v prvej tretine útočník Cedric Pare.

Honzek po prvýkrát v príprave nebodoval, jeho Calgary zdolalo  Vancouver 4:2. Slovenský útočník odohral 16 minút a 20 sekúnd, jeho spoluhráč Martin Pospíšil do zápasu nezasiahol.

Po prvý raz sa v príprave objavil útočník Chromiak, jeho tím LA Kings zdolal Anaheim 3:2. V drese Ducks nastúpil Regenda vo štvrtom útoku.

Útočník Floridy Okuliar sa tentoraz tešil z výhry svojho tímu 5:4 po predĺžení nad Carolinou. V zápase odohral 11 minút a 44 sekúnd, mal jednu strelu.

Dvorský nastúpil v prvej formácii s Brandonom Saadom a Jakeom Neighboursom na krídlach. Pri víťazstve 3:2 po predĺžení nad Chicagom odohral 18 minút a 41 sekúnd.

Tampa Bay prehrala v Nashville 0:6, v jej zostave chýbal obranca Erik Černák.

01 - Modified: 2024-08-27 11:46:18 - Feat.: 1 - Title: Názory na hráčov z KHL sa rôznia. Ovplyvní to situáciu v kabíne? Príde na to reč, hovorí Pospíšil 02 - Modified: 2024-08-26 20:59:17 - Feat.: 1 - Title: Slafkovský ovládol anketu Hokejista roka. Všetci hráči sú výnimoční, verím, že sa na pódiu vystriedame, vraví 03 - Modified: 2024-08-26 07:07:13 - Feat.: 1 - Title: Slovákov čaká výzva. O hráčoch z KHL už sa rozprávalo dosť, teraz hráme o olympiádu, vraví Ramsayho asistent
01 - Modified: 2024-10-01 13:27:40 - Feat.: - Title: FOTO: Na totálku dobitý Soukup sa ukázal na verejnosti. Opuchy, modriny a zlomený nos 02 - Modified: 2024-10-01 07:27:19 - Feat.: - Title: Samuela Honzeka vyhlásili za prvú hviezdu zápasu. Je to veľmi dobrý hráč, povedal tréner Calgary 03 - Modified: 2024-09-30 07:21:19 - Feat.: - Title: Patrik Koch bol najlepším hráčom na ľade, v drese Utahu si pripísal tri asistencie 04 - Modified: 2024-09-28 06:26:42 - Feat.: - Title: Okuliar strelil svoj prvý gól v príprave NHL, Florida však prehrala s Carolinou 2:8 05 - Modified: 2024-09-26 20:03:41 - Feat.: - Title: Slovenský talent srdnato bojuje o svoje miesto v NHL. Je to veľký prísľub pre náš hokej, chváli ho Feneš
04. október 2024 08:37