Slovenský hokejista Juraj Slafkovský: FOTO: Reuters

Slafkovský prihrával na dva góly, Montrealu to však na výhru nestačilo

20.10.2024, 07:09

Juraj Slafkovský bol najprv pri góle Cola Caufielda na priebežných 1:2, ktorý padol štyri sekundy pred koncom úvodnej tretiny. Na konci stretnutia asistoval tomu istému spoluhráčovi, ktorý zariadil v 58. minúte predĺženie.

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský si pripísal v noci na nedeľu v zámorskej NHL dve asistencie, no jeho Montreal prehral na ľade New Yorku Islanders 3:4 pp a sn. Asistenciu mal aj jeho krajan Tomáš Tatar z New Jersey, ktoré zas prehralo s Washingtonom 5:6 po predĺžení.

V ňom domáci nerozhodli napriek dvojminútovej početnej výhode po vylúčení Kirbyho Dacha. Prvý gól z nájazdu padol až v štvrtej sérii v podaní domáceho Kyla Palmieriho, Slafkovský svoj pokus nepremenil. Hneď po ňom išiel domáci Noah Dobson a po ďalšom neúspešnom pokuse v podaní Logana Maillouxa bolo rozhodnuté.

Tatar asistoval taktiež pri prvom góle svojho tímu, ktorý bol zároveň otvárací v podaní Erika Haulu. Víťazný zariadil v extračase pre hostí Tom Wilson. V stretnutí sa predstavili aj ďalší Slováci Šimon Nemec (Jersey) a Martin Fehérváry (Washington). Prvý menovaný ukončil zápas s mínuskou a 17:57 minútami na ľade, Fehérváry rozdal tri hity a zablokoval rovnaký počet striel.

výsledky:

Florida - Vegas 4:3 pp, Columbus - Minnesota 1:3, New Jersey - Washington 5:6 pp /T. TATAR (Jersey) 0+1/, NY Islanders - Montreal 4:3 pp a sn /J. SLAFKOVSKÝ 0+2/, Philadelphia - Vancouver 0:3, St. Louis - Carolina 4:3, Toronto - NY Rangers 1:4, Chicago - Buffalo 2:4, Utah - Boston 2:1 pp

01 - Modified: 2024-10-19 20:15:35 - Feat.: - Title: Tampa Bay prvýkrát v sezóne prehrala, Černák si pripísal asistenciu 02 - Modified: 2024-10-16 20:47:26 - Feat.: - Title: Utah v NHL povolal slovenského obrancu Kocha do hlavného tímu 03 - Modified: 2024-10-15 07:39:57 - Feat.: - Title: VIDEO: Slafkovský strelil svoj prvý gól v sezóne NHL. Spoluhráčovi za prihrávku ukázal "klobúk dole" 04 - Modified: 2024-10-14 08:46:46 - Feat.: - Title: Nešetrite na nás! Brankári v NHL sa cítia nedocenení, dôjde k zmene trendu? 05 - Modified: 2024-10-14 04:57:37 - Feat.: - Title: Pospíšil bodoval aj v treťom zápase, v Edmontone prihral na víťazný gól
20. október 2024 07:09