Slovenský obranca Erik Černák (81) z Tampy Bay Lighting. FOTO: TASR/AP

Černák asistoval, no Tampa Bay prehrala s Minnesotou

25.10.2024, 07:06

Minnesota si pripísala piate víťazstvo v sezóne a je v Západnej konferencii druhá o dva body za vedúcim Winnipegom.

Slovenský hokejista Erik Černák si v drese tímu NHL Tampa Bay Lightning pripísal tretiu asistenciu v sezóne. Jeho tím však podľahol doma Minnesote 2:4.

Slovenský obranca si bilanciu kanadského bodovania rozšíril v oslabení, keď v 29. minúte vyrovnal na 1:1 Brandon Hagel.

Minnesota si však napokon pripísala piate víťazstvo v sezóne a je v Západnej konferencii druhá o dva body za vedúcim Winnipegom.

Zo Slovákov v noci na piatok nastúpil aj Tomáš Tatar, ktorý nezabránil tretej prehre New Jersey v sérii, tentokrát 3:5 v Detroite. Martin Pospíšil hral za Calgary, no Flames podľahli doma Caroline 2:4.

NHL - výsledky:

Boston - Dallas 2:5, Detroit - New Jersey 5:3, New York Rangers - Florida 1:3, Tampa Bay - Minnesota 2:4 /E. ČERNÁK (Tampa) 0+1/, Toronto - St. Louis 1:5, Calgary - Carolina 2:4, Utah - Colorado 1:5, Seattle - Winnipeg 3:4 pp, Los Angeles - San Jose 3:1 po II. tretine

01 - Modified: 2024-10-24 05:11:05 - Feat.: - Title: NHL: Washington s Fehervárym porazil Philadelphiu 6:3 a pripísal si piate víťazstvo za sebou 02 - Modified: 2024-10-23 05:40:18 - Feat.: - Title: Úspešný večer pre Slovákov v NHL, bodovali až traja. Slafkovský svojmu tímu chýbal 03 - Modified: 2024-10-20 05:09:32 - Feat.: - Title: Slafkovský prihrával na dva góly, Montrealu to však na výhru nestačilo 04 - Modified: 2024-10-19 20:15:35 - Feat.: - Title: Tampa Bay prvýkrát v sezóne prehrala, Černák si pripísal asistenciu 05 - Modified: 2024-10-16 20:47:26 - Feat.: - Title: Utah v NHL povolal slovenského obrancu Kocha do hlavného tímu
25. október 2024 07:06