Natália Hejková sa so svojimi zverenkami môže tešiť z trofeje pre najlepší ženský basketbalový tím starého kontinentu. FOTO: Profimedia.sk
StoryEditor

Hejková pre HN: Každý titul v Eurolige má svoj vlastný príbeh. Koniec trénovania? Pri basketbale chcem zostať

14.04.2025, 14:27
  • Na sklonku svojej bohatej a mimoriadne úspešnej trénerskej kariéry doviedla Natália Hejková basketbalistky USK Praha k triumfu v Eurolige.
  • Žilinská rodáčka dostala ešte pred finálovým zápasom Euroligy ocenenie od Medzinárodnej basketbalovej federácie FIBA za celoživotný prínos.
  • Na turnaji Final Six v španielskej Zaragoze odkoučovala Hejková úspešné zápasy proti talianskemu Schiu, v semifinále proti Fenerbahce Istanbul a vo finále aj proti ďalšiemu tureckému celku CBK Mersin.

Znie to priam neuveriteľne, no z prvenstva v Eurolige sa tešíte už po šiesty raz. Po prvých dvoch triumfoch s Ružomberkom ste ďalšie dva primáty pridali s ruským celkom Spartak Moskovská oblasť, s tímom USK Praha ste triumfovali v rokoch 2015 a teraz aj 2025. Kam radíte aktuálny triumf?

Všetkých šesť titulov je pre mňa rovnako cenných a krásnych. Nerobím teda medzi nimi žiadne rozdiely. Každý jeden je pre mňa vzácny a má svoj špeciálny príbeh.

Vo finále dokázali vaše zverenky zdolať turecký CBK Mersin po výsledku 66:53. Pritom už pred záverečným turnajom Final Six sa vedelo, že po 38 rokoch pôjde o vašu trénerskú rozlúčku na veľkej medzinárodnej scéne. Cítili ste, že hráčky chceli vyhrať aj kvôli vám a mali z...

Tento článok je určený pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
menuLevel = 1, menuRoute = sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = sport, homepage = false
15. január 2026 01:01