Obranca tímu Carolina Hurricanes Shayne Gostibehere (4) bráni proti útočníkovi tímu Florida Panthers Antonovi Lundellovi (15) v Lenovo Center. FOTO: James Guillory
StoryEditor

Florida je krok od postupu do finále Stanley Cupu, Carolinu Hurricanes zdolala 6:2

25.05.2025, 07:57
Autor:
TASRTASR

Florida sa usiluje o svoju tretiu účasť vo finále Stanley Cupu v rade, v minulom ročníku vyhrala v boji o trofej nad Edmontonom 4:3.

Hokejistov Floridy Panthers delí už iba jedno víťazstvo od postupu do finále Stanleyho pohára. Obhajca titulu triumfoval v noci na nedeľu v treťom dueli finále Východnej konferencie NHL doma nad Carolinou Hurricanes 6:2 a v sérii vedie už 3:0. Ukončiť ju môže v noci na utorok vo štvrtom zápase opäť na domácom ľade (2.00 nášho času).

image

Šatan tvrdí, že nemá zmysel chodiť za hráčmi z NHL. Každý musí vedieť, či chce reprezentovať

Panthers rozhodli o víťazstve piatimi gólmi v tretej tretine, po dvoch bol stav nerozhodný 1:1. V úvode záverečnej časti hry však spustili domáci „uragán“ a v priebehu necelých desiatich minút skórovali až päťkrát. Aleksander Barkov sa na výhre podieľal dvoma gólmi a asistenciou, Jesper Boqvist mal bilanciu 1+2 a Niko Mikkola sa strelecky presadil dvakrát. Brankár Sergej Bobrovskij si pripísal 23 úspešných zákrokov. V zostave chýbal Sam Reinhart pre zranenie v dolnej časti tela.

V drese hostí si pripísal Logan Stankoven gól a asistenciu. Brankár Pjotr Kočetkov nastúpil na svoj prvý zápas v prebiehajúcej sérii a predviedol 22 zákrokov. Carolina prehrala už 15. zápas finále Východnej konferencie za sebou. Florida sa usiluje o svoju tretiu účasť vo finále Stanley Cupu v rade, v minulom ročníku vyhrala v boji o trofej nad Edmontonom 4:3.

menuLevel = 1, menuRoute = sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = sport, homepage = false
14. január 2026 20:05