18.05.2017, 12:00

Motocyklový šampión Hayden bojuje po nehode na bicykli o život. Jeho stav je kritický

Incident sa stal krátko po smrteľnej nehode cyklistického pretekára Micheleho Scarponiho a stretu Chrisa Frooma s automobilom.

nicky hayden
Zdroj: TASR/AP

Nicky Hayden, bývalý majster sveta v motocyklovej triede MotoGP, bojuje po nehode na bicykli o život. Podľa informácií z nemocnice v Cesene, kam Američana po stredajšej zrážke s automobilom previezli, je jeho stav extrémne vážny.

Tridsaťpäťročný Hayden, ktorý od minulej sezóny preteká v majstrovstvách sveta superbikov, utrpel vážne zranenia hlavy, hrudníka a panvy. Jeho stav výrazne komplikuje opuch mozgu a je momentálne tak kritický, že by podľa lekárov nezvládol ani operáciu.

Hayden sa v Taliansku po víkendovej Veľkej cene v Imole pripravoval na nadchádzajúcu britskú Grand Prix. Počas tréningovej vychádzky na bicykli ho ale v blízkosti Rimini zrazilo auto, náraz do čelného skla ho odhodil na cestu.

Informácie o nehode vyvolali medzi motoristickými kolegami zdesenie a jazdci na sociálnych sieťach vyjadrujú Haydenovi podporu.

"Kámo, všetci vieme, že vieš bojovať. Myslím na teba a tvoju rodinu," napísal na twitteri jeho tímový kolega Stefan Bradl. "Forza Nicky, v myšlienkach som s tebou," pridal sa španielsky majster sveta MotoGP Marc Márquez.

Hayden získal svoj jediný titul v MotoGP v roku 2006, kedy prekazil talianskej hviezde Valentinovi Rossimu útok na šiestu trofej v rade.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.