Erling Haaland (vpravo) z Nórska v zápase I-skupiny európskej kvalifikácie MS2026 vo futbale Nórsko - Moldavsko v nórskej metropole Oslo v utorok 9. septembra 2025. FOTO: TASR/AP
StoryEditor

Nórski futbalisti naďalej dominujú v kvalifikácii na budúcoročné majstrovstvá sveta, zdolali Moldavsko 11:1

09.09.2025, 22:51
Autor:
TASRTASR

Piatimi gólmi sa blysol kanonier Manchestru City Erling Haaland, ďalšie štyri pridal striedajúci Thelo Aasgaard.

Nórski futbalisti sú v kvalifikácii MS 2026 naďalej dominantní. V utorkovom stretnutí I-skupiny deklasovali Moldavsko 11:1 a tabuľke aj po piatich zápasoch kraľujú bez straty bodu. Piatimi gólmi sa blysol kanonier Manchestru City Erling Haaland, ďalšie štyri pridal striedajúci Thelo Aasgaard. V K-skupine Angličania potvrdili rolu favoritov a domáce Srbsko zdolali jasne 5:0.

Nóri sú vo svojej skupine absolútne suverénni, nastrieľali dokopy 24 gólov a inkasovali len trikrát. Darí sa aj Angličanom, ktorí sú na čele „káčka“ s rovnakým počtom 15 bodov. Na streleckú listinu sa v utorok zapísala pätica Harry Kane, Noni Madueke, Ezri Konsa, Marc Guehi a Marcus Rashford. V ďalšom dueli rozhodol Kristjan Asllani o triumfe Albánska nad Lotyšskom 1:0.

image

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov hlásia ďalší úspech, zvíťazili nad Moldavskom

V „déčku“ Francúzi zdolali Island tesne 2:1. V Parku princov pritom prehrávali od 21. minúty, keď sa presadil Andri Gudjohnsen. Na konci prvého polčasu premenil pokutový kop Kylian Mbappe a o triumfe majstrov sveta z roku 2018 rozhodol v 62. minúte Bradley Barcola. V rovnakej skupine si prvé body pripísali hráči Azerbajdžanu a Ukrajiny, ktorí hrali nerozhodne 1:1. Ukrajincov poslal začiatkom druhého polčasu do vedenia Georgij Sudakov, v 72. minúte z penalty vyrovnal Emin Mahmudov.

V F-skupine malo Portugalsko na pôde Maďarska dvakrát na mále, ale o zisku troch bodov napokon v 86. minúte rozhodol Joao Cancelo. V tej istej skupine si hráči Arménska vybojovali prvé víťazstvo, keď triumfovali nad Írmi 2:1. Strelecky sa presadili Eduard Spercjan a Grant-Leon Ranos, z pohľadu hostí len znížil Evan Ferguson.

V „háčku“ utrpeli prvú prehru reprezentanti Bosny a Hercegoviny, keď doma podľahli Rakúšanom 1:2. Víťazný gól vsietil po hodine hry Konrad Laimer. V ďalšom stretnutí Cyprus remizoval s Rumunskom 2:2.

01 - Modified: 2025-12-19 21:49:41 - Feat.: - Title: Futbal: Bologna je vo finále Talianskeho superpohára, Dortmund zvíťazil nad Mönchengladbachom 02 - Modified: 2025-12-18 22:56:30 - Feat.: - Title: Víťazná rozlúčka s čistým kontom. Slovan zdolal v Konferenčnej lige Häcken po famóznom sóle Blackmana 03 - Modified: 2025-12-18 17:32:52 - Feat.: - Title: Presun, čo všetko zmenil k lepšiemu. Škriniar v Istanbule žiari, náš stopér sa zaradil do svetovej spoločnosti 04 - Modified: 2025-12-17 08:21:11 - Feat.: - Title: Tréner jesenného vicemajstra: Klub ako DAC musí hrať vždy o najvyššie méty. Hráči potrebujú mať veľké sny 05 - Modified: 2025-12-16 18:10:37 - Feat.: - Title: Galavečer FIFA: Hráčom roka sa stal Dembele, najlepším trénerom Enrique. Dominoval PSG
menuLevel = 1, menuRoute = sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = sport, homepage = false
21. december 2025 00:07