Biatlonistka Michaela Straková. FOTO: Facebook (Slovenský olympijský tím)
StoryEditor

Našiel náš biatlon novú hviezdu? Mladá Slovenka vyslala sľubný signál, teraz však príde najťažšia fáza

02.03.2026, 18:00
  • Experti sa pri hodnotení biatlonového úspechu zhodujú.
  • Pavol Hurajt a Martina Halinárová upozorňujú na to, čo je pre mladú pretekárku dôležité.
  • Bývalí reprezentanti hovoria, čo je nevyhnutné pre budúcnosť slovenského biatlonu.

Na aktuálne prebiehajúcich biatlonových majstrovstvách sveta juniorov a kadetov v nemeckom Arberi už slovenská výprava dosiahla niekoľko prenikavých výsledkov. Medzi kadetmi obsadil piate miesto v individuálnych pretekoch Markus Sklenárik, medzi juniormi sa zase do top desiatky dokázal prebojovať Martin Maťko.

Nemenej kvalitnými výkonmi sa prezentujú aj kadetky. Medzi juniorkami sa vo vytrvalostnom biatlone na 12,5-kilometrovej trati mohla zo šiesteho miesta tešiť Tamara Molentová.

Kvarteto Markus Sklenárik, Oliver Gajdošovci, Ema Malíková a Michaela Straková navyše pridalo 5. miesto v miešanej štafete kadetov.

Práve kadetka dosiahla zatiaľ najjagavejší výsledok spomedzi našich, keď sa stala majsterkou sveta v individuálnych pretekoch na 10 kilometrov. Podarilo sa jej to ako prvej kadetke v histórii slovenského biatlonu.

O talentovanej pretekárke a jej úspechu, ako aj o budúcnosti slovenského biatlonu sa HN rozprávali s dvojicou bývalých reprezentantov – Pavlom Hurajtom a Martinou Halinárovou Jašicovou.

V pozícii favoritky

V článku sa ešte dočítate:

    • Čo povedali odborníci o Strakovej medaile?
    • Čo je podľa nich pre mladú pretekárku kľúčové?
    • Ako sa pozerajú na búducnosť nášho biatlonu?

Dostupné pre predplatiteľov

Tento článok je určený pre predplatiteľov.
Zostáva vám 72% na dočítanie.
menuLevel = 1, menuRoute = sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = sport, homepage = false
04. jún 2026 04:26