Rozruch na Roland Garros. Súper odmietol podať Kližanovi ruku, celý zápas mal hrať divadlo

30.05.2017, 18:09
Súperom slovenského tenistu bol domáci Laurent Lokoli, ktorý mu po prehratom zápase odmietol podať ruku.

Slovenský tenista Martin Kližan sa prebojoval do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. V úvodnom kole si v Paríži poradil s francúzskym držiteľom voľnej karty Laurentom Lokolim po päťsetovej bitke 7:6 (4), 6:3, 4:6, 0:6, 6:4. Jeho ďalším súperom bude vo štvrtok víťaz duelu medzi najvyššie nasadenou svetovou jednotkou Britom Andym Murraym a Rusom Andrejom Kuznecovom.

Doterajším maximom Kližana na antukovom vrchole sezóny je 3. kolo z roku 2014.

Dostal kanára

Kližan v úvodnom geme čistou hrou prelomil podanie Lokoliho a po potvrdení brejku sa ujal vedenia 2:0. Mladý Francúz sa rýchlo otriasol, v ďalších minútach dvakrát zobral Kližanovi servis a za stavu 5:3 išiel podávať na víťazstvo v sete. Najlepší slovenský singlista však vyrovnal na 5:5, v dvanástom geme odvrátil dva setbaly a v tajbrejku vďaka väčšej agresivite slávil úspech. O osude druhého dejstva rozhodol Kližanov brejk na 4:2.

Lokoli ani za nepriaznivého stavu nezložil zbrane a zretí set sa stal jeho korisťou. Domáci tenista sa za aplauzu francúzskych fanúšikov dostal do laufu, na začiatku štvrtého dejstva odskočil súperovi na 4:0 u uštedril slovenskej jednotke "kanára".

Opustenie zápasu

Kližan, ktorý sa vrátil do súťažného kolotoča po pauze zavinenej zranením päty, stratil úderovú istotu, kopil nevynútené chyby. Pred rozhodujúcim setom sa však dokázal zmobilizovať a vďaka dvom brejkom ho získal vo svoj prospech. Za stavu 5:4 premenil v poradí štvrtý mečbal.

Lokoli sa po zápase postaral o rozruch, keď odmietol podať Kližanovi ruku. "Súper hral počas celého zápasu divadlo. Neprejavil voči mne dostatočný rešpekt, nesprával sa ako päťdesiaty hráč svetového rebríčka ATP. Všetko sa začalo už v úvode stretnutia a vyvrcholia to vo štvrtom sete. Kližan na mňa pozeral, akoby chcel opustiť kurt a zápas skrečovať. Keď som mu dal stopbal, ani sa za ním nerozbehol. V piatom sete však odrazu začal hrať ako dušu a behal za každou loptičkou ako zajac," povedal Francúz pre denník L'Equipe.

muži - dvojhra - 1. kolo:

Martin KLIŽAN (SR) - Laurent Lokoli (Fr.) 7:6 (4), 6:3. 4:6, 0:6, 6:4

01 - Modified: 2024-04-13 11:22:07 - Feat.: - Title: Slovenské tenistky postúpili na finálový turnaj v Seville, o rozhodujúci tretí bod sa zaslúžila Jamrichová 02 - Modified: 2024-03-29 08:48:41 - Feat.: - Title: Djokovič si kouča ešte nevybral. Nemám predstavu, či vôbec nejaký bude, povedal srbský tenista 03 - Modified: 2024-03-01 18:56:23 - Feat.: - Title: Rozhodcovi kričal do tváre. Ruského tenistu Rubľova diskvalifikovali za nadávky 04 - Modified: 2024-02-06 16:19:34 - Feat.: - Title: Molčan pre HN: Hrať finálovú skupinu doma by bolo úžasné. Djokovič? V Srbsku mi na kurte veru nechýbal 05 - Modified: 2024-02-03 20:57:19 - Feat.: - Title: Daviscupová paráda. Výkony Molčana i Kleina boli na úrovni hráčov 40. miesta svetového rebríčka, vraví expert
25. apríl 2024 02:19