TASR/Branislav Račko

Ružomberok v Srbsku prehral, no do odvety si berie sľubný výsledok

29.06.2017, 21:59

Futbalisti MFK Ružomberok prehrali v úvodnom zápase 1. predkola Európskej ligy UEFA 2017/2018 na ihrisku Vojvodiny Novi Sad 1:2. Odveta je na programe vo štvrtok 6. júla o 19.00 h pod Čebraťom.
Víťaz srbsko-slovenskej konfrontácie sa v 2. predkole stretne s nórskym tímom SK Brann Bergen.

Zverenci trénera Norberta Hrnčára v prvom zápase na srbskej pôde nenadviazali na úspešné vystúpenie iných dvoch zástupcov Fortuna ligy - AS Trenčín doma rozdrvil Torpedo Kutaisi 5:1 a bratislavský Slovan si z Jerevanu odnáša hladké víťazstvo 4:1 nad Pjunikom.

Európska liga UEFA 2017/2018 - úvodný zápas 1. predkola:
Vojvodina Novi Sad - MFK Ružomberok 2:1 (2:0)

Góly: 8. a 21. Malbašič - 81. Daniel. Rozhodoval: Meler (Tur.), ŽK: Subotič, Trujič - Qose, Kochan.

Vojvodina: Rockov - Lakičevič, Planič, Kovačevič, Burekovič - Jovančič, Vukasovič, Mesarovič (74. Bubalo) - Malbašič, Trujič, Subotič (83. Mihajlovič)
Ružomberok: Macík - P. Maslo, J. Maslo, Menich, Kupec - Sapara (76. Ďubek), Qose (60. Takáč), Kochan - Daniel, Lačný (69. Gerec), Gál-Andrezly

Ružomberok doplatil na pasívny vstup do zápasu a už v 8. minúte Macík vyťahoval loptu zo siete po tom, ako ho prekonal Malbašič. Útočník Vojvodiny bol pri chuti, v 21. minúte zakombinoval s Burekovičom a volejom aj s prispením ľavej žrde zvýšil na 2:0. Liptáci boli v prvom polčase v hre smerom dopredu neškodní, do priestoru brány nevyslali ani jednu strelu.

O kontaktný gól sa "Ruža" pokúsila už tri minúty po zmene strán, Menichov pokus z otočky ale preletel nad brvnom súperovej brány. V 52. minúte si Burekovič takmer strelil vlastenca, ale Rockov reflexívne na čiare zachránil. Na opačnej strane mohli zlomiť odpor Liptákov Planič, Mesarovič i Trujič, ale v koncovke neuspeli. Striedajúci Gerec v 75. minúte preveril Rockova, ale ani z tejto šance hostí nezapršalo. Až v 81. minúte Daniel vlial postupovú nádej do ružomberského tábora gólom na 1:2.

01 - Modified: 2024-05-02 12:09:23 - Feat.: - Title: Víťaz, čo pláva neoblomne proti prúdu a zostáva verný svojej filozofii. Fiľov klub je európsky unikát 02 - Modified: 2024-05-01 15:09:07 - Feat.: - Title: Slovenský pohár ovládli futbalisti Ružomberka. Získali druhú trofej 03 - Modified: 2024-05-01 12:28:57 - Feat.: - Title: Hancko od leta v svetovom veľkoklube? Možno, ale nový kouč si nemôže len diktovať mená posíl, varuje odborník 04 - Modified: 2024-04-27 08:51:46 - Feat.: - Title: Liverpool sa dohodol s trénerom Slotom, na lavičke nahradí Kloppa 05 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“
09. máj 2024 06:44