Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.07.2017, 20:00

"Najhoršie správy pre slovenských fanúšikov." Prečítajte si ohlasy médií na vylúčenie Sagana z Tour

"Najhoršie správy pre slovenských fanúšikov." Prečítajte si ohlasy médií na vylúčenie Sagana z Tour
Zdroj: Reuters

Slovenského cyklistu Petra Sagana vylúčili z tohtoročnej Tour de France.

Jury ho diskvalifikovala za vrazenie do Brita Marka Cavendisha v závere utorkovej 4. etapy.

Prečítajte si ohlasy médií na diskvalifikáciu obhajcu zeleného dresu z Tour:

EuroSport.com: Petra Sagana diskvalifikovali z Tour de France po incidente počas ktorého Mark Cavendish ťažko spadol. Zdalo, že Sagan vytlačil britského jazdca do bariér lakťom počas špurtu v posledných metroch etapy do Vittelu.

TheGuardian.com: Svetového šampióna Petra Sagana diskvalifikovali z Tour de France za spôsobenie pádu štyroch pretekárov, vrátane Marka Cavendisha. Ten uviedol, že "nie je optimista" ohľadom jeho návratu do tohtoročných pretekov.

BBC.com: Peter Sagan bol diskvalifikovaný z Tour de France za spôsobenie pádu Marka Cavendisha počas štvrtej etapy. Brit obvinil Sagana, že ho udrel lakťom počas špurtu v mestečku Vittel.

DailyMail.co.uk: Obhajca zeleného dresu bol diskvalifikovaný z Tour de France. Komisia tak rozhodla po tom, ako usúdila, že Slovák spôsobil bolestivo vyzerajúci pád Marka Cavendisha. Ten vo veľkej rýchlosti vletel do bariéry.

Idnes.cz. O 18:55 prichádza hlavný rozhodca Tour de France do športovej haly vo francúzskom mestečku Vittel. Okolo neho sa zbehnú všetci novinári, ktorí sú blízko. Aké nesie správy? Pre slovenských fanúšikov tie najhoršie. Po incidente v štvrtej etape, kedy Peter Sagan svojím lakťom poslal do bariéry Marka Cavendisha, je s okamžitou platnosťou diskvalifikovaný z tohtoročnej Tour de France.

Lidovky.cz: Sagan poslal v špurte lakťom k zemi Cavendisha. Slováka vylúčili z Tour. Veľmi nepríjemný záver mala štvrtá etapa Tour de France s dojazdom vo Vitteli. V záverečnom špurte po ostrom kontakte s Petrom Saganom skončil na asfalte Mark Cavendish z Dimension Data. Slovenskú hviezdu následne z Tour vylúčila Medzinárodná cyklistická federácia.

Pozrite si inkriminovaný moment na videu:

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.