Novak DjokovičReuters

Djokovič vo Wimbledone šokujúco vypadol. Musel skrečovať zápas proti českému tenistovi

12.07.2017, 19:33

Český tenista Tomáš Berdych sa prebojoval do semifinále mužskej dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Jedenásty nasadený hráč prešiel medzi najlepšiu štvoricu po tom, ako v stredajšom štvrťfinále vzdal duel jeho súper Novak Djokovič.

Druhý nasadený Srb skrečoval zápas pre zdravotné problémy za stavu 6:7 (2), 0:2, keď si nechal ošetriť lakeť a rameno. Berdych sa v semifinále stretne s postupujúcim z dvojice Roger Federer a Miloš Raonič.

Prvým semifinalistom sa stal Sam Querrey z USA. Zdolal domáceho a najvyššie nasadeného hráča podujatia Andyho Murrayho 3:6, 6:4, 6:7 (4), 6:1, 6:1. Pre dvadsaťdeväťročného Američana je to rekordný postup na grandslamových turnajoch, doteraz bol najvyššie práve na Wimbledone vo štvrťfinále (2016, 2017).

V dueli o postup do finále nastúpi proti Chorvátovi Marinovi Čiličovi. Ten prekonal Gillesa Müllera z Luxemburska rovnako v piatich setoch 3:6, 7:6 (6), 7:5, 5:7, 6:1.

Murray odštartoval dobre, už v druhom geme zobral svojmu súperovi servis a výhodu dotiahol do víťazného setu. V druhom mal tiež namierené za víťazstvom, v siedmej hre za stavu 3:3 súpera brejkol, no následne sám stratil dvakrát svoje podanie a set prehral 4:6. V úvode ďalšieho opäť vzal súperovi podanie, no za stavu 5:4 mu to Querrey odplatil.

Duel dospel do tajbrejku, v ktorom mal domáci favorit k dispozícii päť setbalov a štvrtý z nich aj využil. Ani to však Američana nerozhodilo a v nasledujúcom sete zmietol svojho súpera 6:1.

Murray vstúpil do turnaja s problémami s ľavým bokom a od štvrtého setu na ňom bolo vidieť, že mu to robilo problémy. V rozhodujúcom piatom dejstve viedol Querrey, ktorý počas celého zápasu ťažil z prvého podania a predviedol až 27 es, už 3:0.

Murray potom dokázal znížiť, no Američan ho v ďalšej hre po nádhernej záverečnej výmene znova brejkol a podával na postup do semifinále. Šancu vyradiť obhajcu titulu si už nenechal vziať a ako prvý Američan po ôsmich rokoch od Andyho Roddicka postúpil do semifinále grandslamového podujatia.

"Som ešte trošku šokovaný, keď som premenil mečbal, bol som veľmi šťastný. Neodštartoval som najlepšie, nehral som svoj tenis, ale zostal som koncentrovaný a potom sa to rozbehlo. To, ako som odohral štvrtý a piaty set, bolo úžasné. Byť v semifinále je pre mňa ako splnený sen," povedal Querrey.

Na prienik do semifinále potreboval 42 štartov na grandslamových turnajoch. Murray priznal, že mu problém s bedrom robil problémy počas celého turnaja:

"Dal som však do toho maximum a skúsil som všetko. Na to som hrdý. Ošetrenie na kurte by nepomohlo, preto som si ho nevypýtal. Čím som starší, tým je ťažšie sa s tými problémami vyrovnať. Samozrjeme, je sklamanie vypadnúť z Wimbledonu, ale Sam v závere podával veľmi dobre a išiel za víťaznými údermi, nemal som s tým príliš čo spraviť."

01 - Modified: 2023-07-17 11:46:33 - Feat.: - Title: Celebrita Alcaraz ​prináša niečo, čo tenis ešte nikdy nemal. A k tomu zbrane Djokoviča, Federera aj Nadala 02 - Modified: 2023-07-17 05:49:33 - Feat.: - Title: Ďalší triumf pre Česko. Strýcová oslavuje druhý titul na Wimbledone 03 - Modified: 2023-07-16 19:04:17 - Feat.: - Title: Djokovič sa musel skloniť pred zázračným chlapcom. Mladý Španiel získal po veľkej dráme titul vo Wimbledone 04 - Modified: 2023-07-15 15:10:04 - Feat.: - Title: Markéta Vondroušová na Wimbledone získala prvý grandslamový titul kariéry 05 - Modified: 2023-07-06 13:49:35 - Feat.: - Title: Do budovy školy v Londýne nabúralo vozidlo, následkom podľahlo jedno dieťa. Ďalších 8 ľudí je zranených
20. apríl 2024 07:24