TASR/Radovan Stoklasa

Trenčania začali ako zo zlého sna, remízu zachraňovali v druhom polčase

13.07.2017, 22:23

Futbalisti AS Trenčín remizovali vo štvrtok v prvom zápase 2. predkola Európskej ligy UEFA 2017/2018 s izraelským klubom Bnei Jehuda Tel Aviv 1:1. Odveta je na programe o týždeň na štadióne v Petah Tikva, žreb 3. predkola sa uskutoční už tento piatok.

Skóre zápasu v Myjave otvoril už v 3. minúte litovský útočník Tel Avivu Nerijus Valskis. Zverenci trénera Martina Ševelu dokázali vyrovnať v 59. minúte po góle Jakuba Paura.

1. zápas 2. predkola EL 2017/2018:
AS Trenčín - Bnei Jehuda Tel Aviv 1:1 (0:1)
Góly: 59. Paur - 3. Valskis, ŽK: Kleščík, Paur - Kandil, Gordana, Valskis, ČK: 80. Kandil (Bne Jehuda) po 2 žltej, rozhodoval: Martinez (Šp.), 2365 divákov.

zostavy a striedania:
Trenčín: Chovan - R. Klooster, Kleščík, Skovajsa, Julien - El Mahdioui - Ubbink, Paur, Gong (57. Kvocera), Beridze - Mance (78. Čatakovič)
Bnei Jehuda: Zubas - Kandil, Azuz, Ben Ari, Habashi, Turjman - Hozez (70. Konstantini), Gordana, Finish, Avital (63. Dufounou) - Valskis (82. Ashkenazi)

Trenčania začali ako zo zlého sna. V 3. minúte sa vzniesol do šestnástky oblúčik po priamom kope hostí a nabehol si na neho Habashi. Jeho strelu ešte brankár Chovan vyrazil, ale lopta sa odrazila k úplne voľnému Valskisovi, ktorý do prázdnej brány otvoril skóre. Trenčania mali síce územnú prevahu a držanie lopty, no hostia boli v defenzíve pozorní a vyrážali do rýchlych brejkov. Hrali pozične dobre a narúšali kombinačné snahy AS.

Prvá väčšia šanca Trenčanov prišla v 21. minúte, Ubbink z priameho kopu poriadne natiahol brankára Tel Avivu Zubasa, ktorý podržal spoluhráčov dobrým zákrokom. Po hodine hry opäť Ubbink vnikol z pravej strany, jeho pokus ale obrancovia zblokovali na roh. Trenčania mohli vyrovnať v 33. minúte, dobrý center však El Mahdioui poslal hlavou nad. Bnei Jehuda mohol zvýšiť v 36. minúte, sám bežal na Chovana Hozez, ale lopta mu v poslednej chvíli ušla.

Prvý polčas sa slovenskému klubu veľmi nevydaril a hneď na začiatku druhého ho mohol po rohu hlavou opäť gólovo vytrestať Ben Ari, ale Chovan výborne vytiahol loptu nad. Zaplnený myjavský štadión sa dočkal vyrovnania v 59. minúte z podobnej situácie ako pri prvom góle hostí.

Ubbinkov priamy kop našiel na vzdialenejšej tyčke Paura, ktorý prestrelil Zubasa. Trenčín pokračoval v nápore, hostia odolávali. V poslednej polhodine sa rozhorel boj o dôležitý gól. Hostia prišli v 80. minúte o vylúčeného Kandila, ktorý za filmovanie dostal druhú žltú kartu a musel predčasne z ihriska. Trenčín početnú výhodu nevyužil, keď obrovskú šancu v 89. minúte trestuhodne zahodil striedajúci Čatakovič.

01 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 02 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 03 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 04 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu 05 - Modified: 2024-04-13 07:47:39 - Feat.: - Title: VIDEO Fanúšik v Saudskej Arábii zbičoval futbalistu. Po prehratom zápase mu spôsobil poriadne rany na chrbte
26. apríl 2024 10:52