Dánsky hokejista Markus Lauridsen sa teší z gólu so spoluhráčom Patrickom Russellom počas zápasu A-skupiny Rakúsko - Dánsko na 87. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Prahe. FOTO: TASR/AP

MS v hokeji: Skvelý štart šampionátu pre Dánov. Porazili Rakušanov, zajtra ich čaká zápas s Kanadou

11.05.2024, 19:58

Krídelník Joachim Blichfeld zaznamenal dva góly a asistenciu.

Hokejisti Dánska odštartovali svoje účinkovanie v základnej A-skupine na MS triumfom nad Rakúskom 5:1. Severania v Prahe kontrolovali hru počas celého duelu a potvrdili rolu favorita. Krídelník Joachim Blichfeld zaznamenal dva góly a asistenciu.

Dáni sa o necelých 24 hodín neskôr stretnú s Kanadou, Rakúšania tiež nastúpia na svoj druhý zápas v nedeľu, keď ich o 20.20 čaká Švajčiarsko.

MS v hokeji: Lotyši zdolali Poliakov po predĺžení, zajtra ich čaká zápas s Kazachstanom

Od úvodu sa hral svižný hokej, v ktorom dominoval boj o stredné pásmo. Priebeh prvej tretiny zmenili vylúčenia, Dáni sa dostali do vedenia v hre 4 na 4, keď M. Lauridsen na dvakrát pretlačil puk do siete. Krátko na to Storm v oslabení zvýšil na 2:0. Rakúšanov vrátil do zápasu Ganahl, ktorý 25 sekúnd pred koncom prvej časti prekonal Dichowa. Severania kontrolovali hru a na konci druhej tretiny Blichfeld strelou z prvej upravil na 3:1.

Dáni v tretej pokračovali v aktivite, súpera nepúšťali do šancí a pridali ďalšie dva góly. V 54. minúte sa presadil Scheel a 63 sekúnd pred sirénou Blichfeld pridal v presilovej hre svoj druhý presný zásah.

MS v hokeji 2024

01 - Modified: 2024-05-11 14:12:22 - Feat.: 1 - Title: MS v hokeji: Pardavý avizuje zmeny v obrane. Proti Kazachom nastúpime bez Daňa 02 - Modified: 2024-05-11 13:24:05 - Feat.: 1 - Title: MS v hokeji: Kanaďania porazili Britov v A-skupine, Francúzsko zas nestačilo na Kazachstan 03 - Modified: 2024-05-11 12:02:08 - Feat.: 1 - Title: Bohaté majstrovstvá: Hokejový šampionát má českej ekonomike priniesť dve miliardy korún 04 - Modified: 2024-05-10 21:31:23 - Feat.: 1 - Title: MS v hokeji: Česi po samostatných nájazdoch porazili Fínov, zajtra ich čakajú Nóri 05 - Modified: 2024-05-10 21:12:29 - Feat.: 1 - Title: MS v Hokeji: Švédi porazili Američanov 5:2. Ďalší zápas ich čaká s Poľskom
01 - Modified: 2024-06-04 11:09:33 - Feat.: - Title: Dánsky lodný gigant dosiahne vyššie zisky. Pomohol mu silný dopyt a nebezpečná kríza 02 - Modified: 2024-06-03 16:35:39 - Feat.: - Title: Po krátkej chorobe zomrela bývalá rakúska kancelárka Brigitte Bierleinová 03 - Modified: 2024-06-03 08:23:04 - Feat.: - Title: Sme smutnými rekordérmi s najnižšou účasťou na eurovoľbách. Pomohlo by zníženie spodnej hranice veku voličov? 04 - Modified: 2024-06-02 17:38:38 - Feat.: - Title: Rakúsky kancelár Nehammer odmietol zákaz spaľovacích motorov v Európskej únii 05 - Modified: 2024-05-31 04:43:16 - Feat.: - Title: Falošný bombový poplach na hlavnej stanici vo Viedni spustil veľký policajný zásah
menuLevel = 2, menuRoute = sport/ms-v-hokeji-2024, menuAlias = ms-v-hokeji-2024, menuRouteLevel0 = sport, homepage = false
05. jún 2024 09:43