Kanadský brankár Jordan Binnington bráni v zápase A-skupiny Česko - Kanada na MS v ľadovom hokeji 2024 v Prahe. FOTO: TASR/AP

MS v hokeji: Českí hokejisti prehrali s Kanadou po predĺžení 3:4

21.05.2024, 19:08

Zámorský tím z kolísky hokeja získal prvenstvo v pražskej vetve a čakal už len niekoľko minút na svojho súpera zo 4. miesta z ostravskej skupiny.

Českí hokejisti prehrali v utorok v predposlednom zápase A-skupiny MS s Kanadou 3:4 po predĺžení. Zámorský tím z kolísky hokeja získal prvenstvo v pražskej vetve a čakal už len niekoľko minút na svojho súpera zo 4. miesta z ostravskej skupiny. Stal sa ním slovenský tím a štvrtkový zápas štvrťfinále sa odohrá v Prahe.

Oba tímy nasadili skvelé tempo a najmä Česi pôsobili mimoriadne aktívne. Vydržali v tom počas celej tretiny, hoci bolo zrejmé, že nové formácie sa po príchode troch superposíl z NHL potrebujú zohrať. Priebeh bol vyrovnaný, Česi mali viac pološancí, ale v záverečnej minúte prvej časti aj šťastie, keď Severson v tutovej pozícii trafil žŕdku.

Slováci dostali darček od USA, majú isté štvrťfinále. Spoznali súpera vo vyraďovacom boji na MS v hokeji

Po prestávke sprvoti dominovali Kanaďania, ale herný obraz bol všeobecne rozkúskovaný, lebo domáci výber kopil nepresnosti v rozohrávke. Tavares tesne minul nekrytý v dorážke pred Dostálom, po skvelom ťahu Pastrňáka pre bránkou puk do odkrytej tretiny bránky nezasunul Červenka a zápas sa po desiatich minútach opäť dostal do tempa. V dueli dvoch mimoriadne vyspelých tímov s rýchlymi a pohotovými hráčmi však veľkých šancí v tesných mikrosúbojoch príliš nepribúdalo.

Až na začiatku tretej tretiny javorový list udrel v presilovke, keď to parádne zohrala trojica útočníkov hneď po buly. Čechom dochádzala para, súper neustále hrozil a zároveň si strážil vedenie i výhodné prvenstvo v skupine. Lenže hoci protivník nehral dobre ani svoju presilovku od 48. minúty, v jej úplnom závere Nečas parádne krížom prihral Kubalíkovi a jeho príklep znamenal 1:1.

Onedlho Česi zahrali zle pozične vo vlastnom pásme a Mercer dostal zámorský tím opäť do vedenia. Záver zápasu bol divoký dianím i gólmi, podobne predĺženie, v ktorom svoj gólový formát v oslabení demonštroval Cozens.

MS v hokeji 2024

01 - Modified: 2024-05-21 13:23:16 - Feat.: 1 - Title: MS v hokeji: Prvá štvrťfinálová dvojica je známa. V severskom derby narazia Švédi na Fínov 02 - Modified: 2024-05-21 12:33:22 - Feat.: 1 - Title: Cíger pre HN: Ramsayho nástupca? Preferoval by som Slováka. Slafkovského by som už zaradil do inej formácie 03 - Modified: 2024-05-21 08:00:00 - Feat.: 0 - Title: Slováci nastúpia na posledný zápas proti Švédsku. Otestujte sa v našom kvíze, čo o tejto severskej krajine viete 04 - Modified: 2024-05-20 12:23:07 - Feat.: 1 - Title: Slováci sa sťažujú na teplo. "Nie sme roboti, ale ľudia. Takto to ďalej nepôjde," hovorí Nemec
01 - Modified: 2024-09-07 05:54:12 - Feat.: - Title: V Kanade zadržali Pakistanca, ktorý plánoval teroristický útok na židov v New Yorku 02 - Modified: 2024-09-06 19:15:00 - Feat.: - Title: Českí poslanci osem hodín vypočúvali policajtov, ktorí zasahovali pri streľbe na UK 03 - Modified: 2024-09-06 18:34:15 - Feat.: - Title: Neznášam Čechov a Slovákov, teraz sa mstím. Anonym vysvetľuje, prečo hrozí bombovými útokmi na školách 04 - Modified: 2024-09-06 11:13:36 - Feat.: - Title: České tajné služby pod vedením FBI pomohli odhaliť aktéra spojeného s GRU 05 - Modified: 2024-09-06 11:07:35 - Feat.: - Title: V spore o clá žiada Čína konzultácie s Kanadou na pôde Svetovej obchodnej organizácie
menuLevel = 2, menuRoute = sport/ms-v-hokeji-2024, menuAlias = ms-v-hokeji-2024, menuRouteLevel0 = sport, homepage = false
08. september 2024 01:32