Útočníkovi futbalovej reprezentácie Pobrežia Slonoviny Elye Wahimu umožnili vstup do Kanady na druhý zápas jeho národného tímu na majstrovstvách sveta proti Nemecku. Hráča Eintrachtu Frankfurt pôvodne nechceli pustiť do krajiny z dôvodu podozrenia z manipulácie zápasov.
Podľa agentúry AFP kanadské úrady požiadali o viac informácií o Wahiho právnej situácii. „Elye Wahi v tejto fáze nečelí obvineniam a nepodlieha žiadnym súdnym obmedzeniam,“ povedal vo štvrtok jeho právnik. Dvadsaťdeväťročného útočníka zadržali 29. mája pre podozrenie z manipulácie zápasov.
Konkrétne sa prípad Wahiho, ktorý išiel v januári na hosťovanie do OGC Nice, týka stretnutia francúzskej Ligue 1 zo 17. mája, uvádza The Athletic. Wahi je podozrivý, že v tomto dueli proti FC Metz úmyselne dostal žltú kartu.
Francúzska futbalová liga uviedla, že zaznamenala nezvyčajnú aktivitu v medzinárodnom stávkovaní na tento zápas – mimoriadne vysoký počet stávok bol práve na to, že Wahi dostane žltú kartu.
Liga následne kontaktovala francúzske justičné orgány. Wahi sa napriek tomu mohol presunúť s národným tímom do USA a nastúpil v základnej zostave pri víťazstve nad Ekvádorom 1:0.