Brazílčania Neymar a Raphinha po zápase, pri ktorom Brazília vypadla z majstrovstiev sveta. FOTO: Reuters
StoryEditor

Neymar v reprezentácii končí, aj Casemiro sa rozplakal: Sme generácia, ktorá zlyhala

06.07.2026, 12:36
Autor:
duffduff
  • Neymar sa rozlúčil s reprezentáciou gólom, no Brazília Nórov poraziť nedokázala.
  • Nórsko vyradilo favorita a poslalo Brazíliu domov už v osemfinále.
  • Brazília nedošla ani do štvrťfinále prvýkrát od roku 1990.
  • Najlepší strelec krajiny končí bez titulu z majstrovstiev sveta.

Pred šestnástimi rokmi na rovnakom mieste debutoval. Na majstrovstvách sveta 2026 sa Neymar, najslávnejší brazílsky futbalista súčasnosti, na štadióne v New Jersey v reprezentačnom drese predstavil naposledy.

Neymar po tom, čo Brazíliu vyradilo Nórsko

„Snažil som sa, naozaj som sa snažil, ale moja cesta končí,“ oznámil televízii Globo so slzami v očiach po vyradení Nórskom (1:2).

Rovnako ako pri svojom debute skóroval.

Naposledy v reprezentácii

V roku 2010 sa trafil v prípravnom zápase so Spojenými štátmi, v osemfinále svetového šampionátu proti Nórsku premenil nariadenú penaltu na nastavenie. Tým zaokrúhlil svoju národnú zbierku na číslo 80. Nikto z Brazílčanov nie je lepší.

V článku sa ešte dočítate:

    • Ako Neymar oznámil koniec v reprezentácii.
    • Prečo Brazília hovorí o futbalovej tragédii.
    • Akú bilanciu zanechal Neymar v národnom tíme.
    • Čo čaká Brazíliu po vyradení s Nórskom.

Dostupné pre predplatiteľov

Tento článok je určený pre predplatiteľov.
Zostáva vám 71% na dočítanie.
menuLevel = 2, menuRoute = sport/ms-vo-futbale-2026, menuAlias = ms-vo-futbale-2026, menuRouteLevel0 = sport, homepage = false
06. júl 2026 16:23