Slovenská vodná slalomárka Zuzana Paňková. FOTO: Reuters
StoryEditor

Naša tínedžerka sa predstaví v olympijskom finále. Kanoistka Paňková postúpila deviatym najlepším časom

31.07.2024, 16:29
Autor:
TASRTASR

Devätnásťročná debutantka pod piatimi kruhmi Zuzana Paňková obsadila v semifinále 9. miesto a dostala sa medzi elitnú dvanástku.

Slovenská vodná slalomárka Zuzana Paňková postúpila na olympiáde v Paríži do finále C1. Devätnásťročná debutantka pod piatimi kruhmi obsadila v semifinále 9. miesto a dostala sa medzi elitnú dvanástku. Boj o medaily odštartuje od 17.25 hodiny.

Paňková, najmladšia zo všetkých semifinalistiek, sa na vodu v kanáli vo Vaires-sur-Marne pustila ako pätnásta z 18 štartujúcich a úvod jej príliš nevyšiel.

Už na druhej bránke si pripísala dve trestné sekundy, potom ju zdržal aj valec v náročnej pasáži na bránkach šesť až osem a ďalšie zaváhania si už dovoliť nemohla.

Spodnú časť trate však zvládla technicky lepšie, s istotou prešla aj komplikovaný úsek na bránkach pätnásť až sedemnásť. V závere držala v rukách postupové karty a už po dojazde do cieľa bolo jasné, že jej finále neunikne.

Vlajkonosička slovenskej výpravy sa do semifinále prebojovala z utorňajšej kvalifikácie s prehľadom zo štvrtého miesta, keď predviedla dve čisté jazdy (v najlepšej mala čas 103,27).

V tejto sezóne má "obojživelníčka" Paňková na konte najvýraznejší úspech zo slovenských slalomárok, zverenka trénera Petra Murcka si vybojovala striebro v K1 na májových ME v slovinskom Tacene.

Zlato z Tokia v C1 obhajuje Austrálčanka Jessica Foxová, ktorá už na prebiehajúcich hrách v Paríži triumfovala cez víkend v K1. V semifinále skončila druhá o 53 stotín sekundy za Satkovou.

 

menuLevel = 2, menuRoute = sport/oh-2024, menuAlias = oh-2024, menuRouteLevel0 = sport, homepage = false
14. január 2026 06:21