Viac určite neznamená lepšie
Viac inzerátov s rôznou cenou na jedno a to isté ubytovanie? Aj také veci objavíte, keď na ponuky Airbnb pozeráte dosť dlho. Je to vlastne jeden z najčastejších podvodov. Hostiteľ pritom skúša, kto sa chytí na najvyššiu zo zverejnených ponúk, aby na tom zarobil. Vám môže na poslednú chvíľu oznámiť zrušenie rezervácie.
Pokiaľ rezerváciu zruší on, je to stále tá lepšia možnosť. Nemusíte totiž platiť poplatky za zrušenie rezervácie a hostiteľ vám musí vrátiť peniaze v plnej výške.
Nenechajte sa ním vmanipulovať do situácie, že rezerváciu ubytovania budete rušiť vy. Ani keď vás hostiteľ osloví s tým, že je s ubytovaním nejaký problém. Zrejme by to dopadlo tak, že by vám ponúkol nejaké náhradné ubytovanie. Ktoré by, ako už asi tušíte, mohlo byť až príliš alternatívne.
Pokiaľ si pri hľadaní ubytovania všimnete, že sa jedna a tá istá ponuka objavuje pod rôznymi cenami, radšej od nej rýchlo ruky preč. Tu sa férového konania nedočkáte.
Nezabudnite veľa fotiť
Nemálo hostí si po príchode do prenajatého apartmánu a odložení kufrov odfotí svoje dovolenkové bývanie. Nie je to nič neobvyklé, pochváliť sa chce každý. Ale na svoju škodu si len málo ľudí nafotí celé to ubytovanie, keď ho na konci dovolenky opúšťa.
V čom môže byť problém? Že ich po návrate bude čakať email od hostiteľa, ktorý sa sťažuje na neporiadok, nenahlásené závady a škody, ktoré treba dodatočne doplatiť. A ak nebudete chcieť zaplatiť, môže sa na vás hostiteľ sťažovať u Airbnb, môže vám siahnuť do záloh alebo spor odovzdať inkasnej agentúre.
Môžu z toho byť veľké nepríjemnosti, keď vám niekto chce neprávom naúčtovať rozbitú filtráciu k bazénu alebo zničenú vírivku za desaťtisíce. Obrana proti takému obvineniu je neľahká. Určite vám ale pomôže, keď si fotky ubytovania vyhotovíte nielen pri príchode, ale aj pred odchodom.
A samozrejme, ak si po príchode všimnete nejaké poškodenie, urobte fotografie a zdieľajte ich s hostiteľom priamo na Airbnb. Chránite tým sami seba.