StoryEditor

Slovenská speváčka ovládla české rádiá. Pokorila domácich aj zahraničných interpretov

13.12.2017, 09:49
Autor:
TASRTASR
Speváčka Emma Drobná je po kraľovaní na Slovensku už jednotkou aj v českých rádiách.

Jej pieseň Words je najhranejšou skladbou minulého týždňa v českom éteri. Na Slovensku niekdajšia víťazka federálnej SuperStar vládla prehľadu Radio Top 100 niekoľko týždňov, teraz si podmanila aj český rebríček. V čase pred Vianocami je to pozoruhodný výsledok.

Emma takto zavŕšila úspešný rok, v ktorom vydala svoj debutový album You Should Know. Ten sa stal na Slovensku hneď prvý týždeň najpredávanejším titulom. Okrem skladieb Smile a Words, s ktorými Emma bodovala u poslucháčov, album obsahuje aj vianočne ladenú skladbu Remember.

Speváčka k nej natočila video, ktoré bude už čoskoro zverejnené. Emma Drobná (*24.3.1994, Nové Mesto nad Váhom) sa 6. decembra 2015 stala víťazkou štvrtej série speváckej súťaže Česko Slovenská SuperStar.

Porotu, divákov aj poslucháčov upútala jedinečným sfarbením hlasu, technickou vyspelosťou a sympatickým vystupovaním. Krátko po súťaži, ešte v decembri 2015 vyšiel debutový album Emma Drobná s pôvodným autentickým záznamom jej živých vystúpení zo semifinálových a finálových kôl SuperStar.

Popularitu si získala aj účasťou v televíznej šou Tvoja tvár znie povedome. V novembri 2017 vydala štúdiový album You Should Know. TASR informovala Renáta Tomášová, marketingová a promo manažérka vydavateľstva Warner Music Czech Republic.

21. máj 2022 02:11