StoryEditor

Známy seriál Roseanne končí. Potopil ho rasistický tweet hlavnej predstaviteľky

30.05.2018, 09:18
Autor:
ČTKČTK
Komička Roseanne Barrová sa na Twitteri urážlivo vyjadrila o bývalej černošskej poradkyni exprezidenta Baracka Obamu, ktorú nepriamo prirovnala k opici.

Populárny americký sictom Roseanne vysielaný televíznou stanicou ABC skončí kvôli rasistickej poznámke jeho hlavnej predstaviteľky.

Vedenie stanice v utorok tweet odsúdilo a ukončilo s Barrovou spoluprácu. Koniec jednej z najsledovanejších komediálnych sérií televízie, ktorú vlastní spoločnosť Walt Disney spôsobilo niekoľko slov. Herečka ich cez Twitter adresovala poradkyni predchodcu Donalda Trumpa v prezidentskom úrade Valerii Jarrettovej.

Označila ju za spoločného potomka Moslimského bratstva a Planéty opíc. ABC o deň neskôr zareagovala na búrku, ktorú slová spôsobili na sociálnych sieťach. Televízia poznámku označila za "odpudivú, zavrhnutiahodnú a nezlučiteľnú s našimi hodnotami" a oznámila, že so sitcomom končí.

Barrovej nepomohlo, že sa ospravedlnila, tweet zmazala a vyhlásila, že išlo o zlý vtip. Seriál o žene z chudobnej pracujúcej rodiny vysielala ABC v 80. a 90. rokoch a vlani sa k nemu rozhodla vrátiť, čo jej prinieslo až nečakane vysoký divácky úspech.

Pozrite si tweet vo videu:

Postava Barrovej vyhlásila, že volila Trumpa, čo podľa prezidenta, ktorý si rád prisvojuje rozmanité zásluhy, prispelo k vysokej sledovanosti sitcomu. Prezidenta aj verejne podporila sama komička.

Barrová sa podľa agentúry AP často negatívne vyjadruje o ľuďoch spojených s americkou ľavicou a má sklon veriť konšpiračným teóriám. Nedávno sa napríklad oprela do miliardára zastávajíceho liberálne hodnoty Georga Sorosa či dcéry exprezidenta Billa Clintona Chelsea.

Osudný tweet s Jarrettovou napísala po tom, čo sa zapojila do diskusie vyvolanej konšpiračnou teóriou o Obamovom pôvode, ktorú v minulosti verejne šíril napríklad aj Trump.

ABC zaujala k Barrovej rázny postoj až po tom, čo ju verejne odsúdili niektorí spolupracovníci zo seriálu. Napríklad jedna z autoriek scenára Wanda Sykesová uviedla, že už na ďalších dieloch nebude s Barrovou spolupracovať. Predstaviteľka jednej z rolí Sara Gilbertová zase označila tweet za odpudivý.

01 - Modified: 2023-05-25 13:20:15 - Feat.: - Title: Tina Turnerová zažila peklo na zemi aj muzikantský raj. Rozviedla sa s netvorom a prišiel veľký comeback 02 - Modified: 2023-05-24 13:07:55 - Feat.: - Title: Dano Heriban stvárnil Alexandra Dubčeka v doteraz neodvysielanej dráme, diváci si nový film pozrú na jeseň 03 - Modified: 2023-05-24 12:00:16 - Feat.: - Title: O rozhovore s Danom Heribanom, ktorý už nevznikne: Každý sa chce rozprávať o herectve, ale nie som len to 04 - Modified: 2023-05-25 11:29:40 - Feat.: - Title: Na Slovensko premiérovo zavítajú majstri podmanivej pomalosti 05 - Modified: 2023-05-17 21:06:34 - Feat.: - Title: Postavenie kultúry i jej vnímanie by sa malo posilniť, tvrdí nová ministerka kultúry Silvia Hroncová
menuLevel = 2, menuRoute = style/kultura, menuAlias = kultura, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
06. jún 2023 04:40