StoryEditor

Pokračovanie kultovej sci-fi klasiky dorazilo do kín. Matrix Resurrections sa vracia do sveta dvoch realít

27.01.2022, 10:35
Autor:
ipip
Matrix je silnejší, nepreniknuteľnejší a nebezpečnejší než kedykoľvek predtým.

Po krátkom odklade, spôsobenom pandemickými obmedzeniami, teraz prichádza do kín film Matrix Resurrections, v ktorom nás pôvodné autorské osobnosti pozývajú sveta, ktorý vytvorili a ktorý dodnes milujú milióny fanúšikov.

Fotografie z filmu vám prinášame v galérii: 

Biely králik je späť

Do hlavných úloh Nea a Trinity sa vrátili Keanu Reeves a Carrie-Anne Mossová, pre ktorých bol návrat do sveta Matrixu nezabudnuteľným zážitkom. „Ľudia sa ma stále pýtali, či bude ďalší Matrix,“ spomína si Mossová.

Trailer si pozrite vo videu:

A ja som si vždy pomyslela, že v žiadnom prípade. Ani za milión rokov by mi nenapadlo, že sa k tomu zase vrátime. Niekedy rozmýšľam, či nie som v Matrixe, a v ňom netočím Matrix. Možno je to môj vysnívaný svet, lebo je to taká neuveriteľná skúsenosť.“

„Tak čo sa to tu deje, moje nervy? Nie je Neo mŕtvy? Nebol mier? Veď v Matrix Revolutions to stroje vzdali. Budú žiť a nechajú žiť. Išli ľudí vypustiť z Matrixu. Ľudia v Zione oslavovali a tešili sa, všetko vyzeralo super... No, zistíme, že sa to neudialo celkom tak, ako sme si mysleli,“ opisuje Keanu Reeves to, čo ho na scenári nového Matrixu zaujalo.

V príbehu sa vraciame do sveta dvoch realít – každodenného života a toho, čo leží za ním. Aby programátor Thomas Anderson zistil, či je jeho realita fyzickým alebo mentálnym konštruktom, aby naozaj spoznal sám seba, bude sa musieť znova rozhodnúť ísť za bielym králikom.

A ak sa Thomas… Neo… niečo naučil, tak to, že hoci je možnosť voľby len ilúziou, je to stále jediná cesta von z Matrixu (alebo do neho). Neo, samozrejme, už vie, čo má urobiť. Ale zatiaľ ešte nevie, že Matrix je silnejší, nepreniknuteľnejší a nebezpečnejší než kedykoľvek predtým.

Známe hviezdy aj nové tváre

Okrem ústrednej dvojice sa na plátne objaví viacero známych hereckých tvárí: Yahya Abdul-Mateen II (Aquaman, Candyman), Jessica Henwick (Iron Fist, Star Wars: Sila sa prebúdza), Jonathan Groff (Mindhunter, Hamilton), Neil Patrick Harris (Stratené dievča, Ako som spoznal vašu mamu), Priyanka Chopra Jonas (Pobrežná hliadka, Biely tiger), Christina Ricci (Rodina Addamsovcov, Ospalá diera) či Jada Pinkett Smith, ktorá si zopakovala svoju rolu Niobe z filmov Matrix Revolutions, Matrix Reloaded.

Režisérkou a tvorkyňou scenára je Lana Wachovski, ktorá spolu so sestrou Lilly nakrútila aj pôvodnú trilógiu, vtedy ešte pod menami Laurence a Andy Wachovski.

Film Matrix v roku 1999 šokoval a očaril celý svet. Príbeh počítačového špecialistu, ktorý sa pod prezývkou Neo stane vyvoleným záchrancom sveta spod nadvlády umelej inteligencie, sa dočkal dvoch pokračovaní a celá trilógia sa zaradila medzi najúspešnejšie série filmovej histórie.

*Zdroj: Tlačová správa

01 - Modified: 2021-10-21 09:41:53 - Feat.: 0 - Title: Peniaze za Matrix rozdal kolegom. Keanu Reeves je iný ako zvyšok hviezd v Hollywoode 02 - Modified: 2021-12-09 11:00:29 - Feat.: 0 - Title: Pokračovanie kultového Matrixu mieri do kín. Čo vieme o novinke a na čo sa môžeme tešiť?
01 - Modified: 2022-06-29 05:00:00 - Feat.: - Title: RECENZIA: Najhlúpejší a najotravnejší film roka. Prezidentka je smrtiaca pre divákov aj voličov 02 - Modified: 2022-06-09 12:46:53 - Feat.: - Title: "Zázrak" vďaka technológii: Queen vydá zabudnutú a neznámu pieseň, v ktorej spieva Freddie Mercury 03 - Modified: 2022-05-30 16:00:00 - Feat.: - Title: Talent Slováka z Handlovej nájdete v najznámejších trhákoch: Zásah do kreatívy je lepší než Oscar 04 - Modified: 2022-05-28 22:00:00 - Feat.: - Title: Vojna, v ktorej múzy kričia: Ako umenie reflektuje konflikt na Ukrajine 05 - Modified: 2022-05-24 10:00:00 - Feat.: - Title: Znovuzrodenie oscarovej snímky: Teatro Colorato pretavilo kultový film do nadčasovej inscenácie
menuLevel = 2, menuRoute = style/kultura, menuAlias = kultura, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
05. júl 2022 13:27