StoryEditor

Skupina Scorpions v najznámejšej piesni mení text. V legendárnej Wind Of Change nahradila Rusko Ukrajina

29.03.2022, 14:06
Autor:
TASRTASR
Pôvodná pieseň vnikla ako venovanie zmenám v Sovietskom zväze.

Nemecká rocková skupina Scorpions na nedávnom koncerte zmenila slová svojho hitu Wind of Change, aby takto vyjadrila podporu Ukrajine. Táto pieseň vznikla v roku 1990 a bola venovaná "perestrojke" v Sovietskom zväze a koncu studenej vojny. Informoval o tom poľský web Gazeta.pl.

Vypočujte si ju v zázname z koncertu: 

Skupina Scorpions, ktorá sa po prestávke spôsobenej pandémiou koronavírusu vracia ku koncertovaniu, počas jedného z prvých vystúpení v Las Vegas urobila niekoľko symbolických gest na podporu Ukrajiny. Najvýraznejším z nich bola zmena textu v kultovej piesni Wind Of Change, píše Gazeta.pl.

V texte piesne boli pôvodne zmienky o Moskve a parku Gorkého na nábreží rieky Moskva. V novej situácii, ktorá nastala po ruskej invázii na Ukrajinu, sa skupina Scorpions rozhodla zameniť úvodnú frázu, takže vokalista Klaus Meine namiesto "I Follow the Moskva/down to Gorky Park/ Listening to the wind of change" spieval "Now listen to my heart/It says Ukraine/Waiting for the wind to change…"

Pôvodnú verziu si pozrite vo videu: 

Ďalším prejavom podpory pre Ukrajinu bola aj gitara Matthiasa Jabsa modrej a žltej farby i nasvietenie scény lúčmi modrej a žltej farby.

18. máj 2022 17:55