StoryEditor

Panstvo Downton sa vracia: Úspešný seriál mieri na plátna kín vo filmovej podobe

27.04.2022, 14:22
Autor:
ipip
Pokračovanie rodinnej ságy Panstvo Downton: Nová éra príde do kín 28. apríla.

Panstvo Downton netreba azda nikomu predstavovať. Seriál sa už raz na plátnach kín predstavil vo svojej celovečernej verzii. Teraz prichádza pokračovanie, ktoré si diváci môžu pozrieť už od štvrtka, 28. apríla.

Trailer si pozrite vo videu: 

Pandémia film posúvala

Druhé pokračovanie malo prísť do kín už v apríli minulého roka, no kvôli pandémii koronavírusu sa jeho uvedenie v kinách posunulo až na koniec apríla tohto roka.

Skalných fanúšikov určite zaujme aj fakt, že na plátno sa vracajú herci, ktorí účinkovali už v televíznom seriáli Panstvo Downton, medzi nimi napríklad Dominick West, Maggie Smithová, Hugh Bonneville či Allen Leech.

Scenár napísal Julian Fellowes, ktorý povedal, že fanúšikov ságy nečakajú žiadne revolučné zmeny, ale i tak bude film o niečo iný. “Crawleyovci z Downtonu stoja na prahu 30. rokov, na začiatku modernej éry, a to sme vo filme chceli zdôrazniť,” povedal.

Tajomstvo starej pani

Panstvo Downton v novej filmovej podobe odkryje tajomstvo z minulosti starej mamy Violet (Maggie Smithová). To môže otriasť základmi celej šľachtickej rodiny Crawleyovcov. Všetko sa začína šokujúcou správou, že Violet zdedila zámok na juhu Francúzska, ktorý jej odkázal muž, ktorého stretla v mladosti.

Čo sa medzi nimi mohlo stať, že si na ňu po toľkých rokoch spomenul v závete a odkázal jej taký majetok? Časť rodiny sa s nadšením vydá na Francúzsku riviéru, aby preskúmala novozískaný majetok, ale Violetin skeptický syn Robert (Hugh Bonneville) tuší, že za dedičstvom zámku sa môže skrývať príbeh, o ktorom by radšej nechcel počuť.

Počas Robertovej neprítomnosti preberá vládu nad Downtonom jeho najstaršia dcéra Mary (Michelle Dockeryová), ktorá sa musí vysporiadať s inváziou amerických filmárov. Tí chcú na pôde nádherného zámku nakrútiť poriadny hollywoodsky film.

Stret strnulých britských tradícií s americkou ľahkovážnosťou a rovnosťou by sotva mohol byť zábavnejší, najmä keď sa do nakrúcania aktívne zapájajú obyvatelia a zamestnanci panstva.

*Zdroj: Tlačová správa

01 - Modified: 2023-05-25 13:20:15 - Feat.: - Title: Tina Turnerová zažila peklo na zemi aj muzikantský raj. Rozviedla sa s netvorom a prišiel veľký comeback 02 - Modified: 2023-05-24 13:07:55 - Feat.: - Title: Dano Heriban stvárnil Alexandra Dubčeka v doteraz neodvysielanej dráme, diváci si nový film pozrú na jeseň 03 - Modified: 2023-05-24 12:00:16 - Feat.: - Title: O rozhovore s Danom Heribanom, ktorý už nevznikne: Každý sa chce rozprávať o herectve, ale nie som len to 04 - Modified: 2023-05-25 11:29:40 - Feat.: - Title: Na Slovensko premiérovo zavítajú majstri podmanivej pomalosti 05 - Modified: 2023-05-22 19:11:43 - Feat.: - Title: Herečka Jennifer Lawrence na festivale v Cannes všetkých šokovala. Tajne pracovala na dokumente o Talibane
menuLevel = 2, menuRoute = style/kultura, menuAlias = kultura, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
25. máj 2023 19:37