StoryEditor

Ceny Emmy získali Jeff Daniels i Claire Danesová

23.09.2013, 07:05
Autor:
TASRTASR
V Los Angeles sa v noci udeľovali americké televízne ceny.

Americký herec Jeff Daniels získal dnes svoju prvú prestížnu cenu Emmy v kategórii najlepšieho herca v dramatickom seriáli za svoju úlohu v seriáli stanice HBO pod názvom The Newsroom od scenáristu Aarona Sorkina. Informovala o tom agentúra Reuters.

"Nečakal som to. Zvyčajne nezvyknem nič vyhrávať," podotkol Daniels. Ocenenie za najlepšiu herečku v kategórii dráma získala Claire Danesová za stvárnenie agentky CIA Carrie Mathisonovej v dramatickom seriáli Homeland.

Ocenenie najlepší scenár pre drámu získal scenárista a režisér Henry Bromell, ktorý zomrel v marci tohto roka, taktiež za seriál Homeland.

V kategórii najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe v dráme bodovala Anna Gunnová za svoju rolu v seriáli Breaking Bad. Najlepším hercom v rovnakej kategórii sa stal Bobby Cannavale za seriál Broadwalk Empire.

Julia Louis-Dreyfusová získala svoju druhú prestížnu televíznu cenu Emmy v kategórii najlepšia herečka v komédii za stvárnenie americkej viceprezidentky v seriáli Veep. Informovala o tom agentúra AP.

Na 65. ročníku udeľovania amerických televíznych cien Emmy v Los Angeles dostala ocenenie za rolu cynickej Seliny Meyerovej v paródii na moderný Washington.

Cenu za najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe si odniesla Merrit Weverová za stvárnenie svojráznej zdravotnej sestry v temnej komédii Nurse Jackie.

Amerického herca Tonyho Halea ocenili za najlepšiu vedľajšiu úlohu v komédii za seriál Veep, kde stvárnil osobného asistenta viceprezidentky Spojených štátov.

Cenu za najlepší scenár získali Tina Feyová a Tracey Wigfieldová za americký komediálny seriál televíznej stanice NBC pod názvom 30 Rock, píše AP.

Svoju tretiu cenu Emmy získal Jim Parsons v kategórii najlepší herec v komédii za svoju rolu v komediálnom seriáli Teória veľkého tresku (The Big Bang Theory).

Štvrtýkrát za sebou získal prestížne televízne ocenenie získal komediálny seriál televíznej stanice ABC s názvom Modern Family; v kategórii najlepší dramatický seriál bodoval po troch predchádzajúcich nomináciách seriál Breaking Bad.

Ceny Emmy sú označované aj za televíznu obdobu Oscarov. Udeľujú sa od roku 1949 v Los Angeles. V septembri sa oceňujú seriály a iné televízne relácie určené pre hlavný vysielací čas (Prime Time Emmys), v iných častiach roka prídu na rad kategórie ako šport, dokumentárna tvorba či spravodajstvo.

01 - Modified: 2005-06-16 21:27:06 - Feat.: 0 - Title: Avíza 17. 6. 2005
01 - Modified: 2022-11-23 12:53:58 - Feat.: - Title: CIA spúšťa nábor. Američania chcú verbovať špiónov medzi Rusmi, ktorí sú znechutení vojnou 02 - Modified: 2022-11-16 09:03:32 - Feat.: - Title: Do Kyjeva zavítal šéf americkej CIA. Stretol sa so Zelenským a vedením tajných služieb 03 - Modified: 2022-11-14 14:44:00 - Feat.: - Title: Neohlásené rokovanie USA a Ruska v Ankare. Šéf CIA odovzdá Moskve varovanie 04 - Modified: 2022-11-04 08:00:00 - Feat.: - Title: CIA vytvorila superzbraň, ktorá zabíjala bez stôp. Miesto pochvál prišlo odhalenie politických vrážd doma aj v zahraničí 05 - Modified: 2022-08-01 09:22:02 - Feat.: - Title: Bol som zviazaný, nahý a agenti po mne kričali, že som zradca. Exkluzívne prehovoril dvojitý agent Stasi, CIA a BVD
menuLevel = 2, menuRoute = style/kultura, menuAlias = kultura, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
27. november 2022 19:38