StoryEditor

Historický bicykel, trabant aj vrtuľník. To boli Saganove svadobné dopravné prostriedky

11.11.2015, 12:27

Jeden z najlepších svetových cyklistov Peter Sagan zažíva „ďalší“ vrchol sezóny. Dnes sa v kostole v Dolnom Kubíne oženil so svojou priateľkou Katarínou Smolkovou.

O svadbu je enormný mediálny záujem, pred kostol prišlo niekoľko desiatok fanúšikov, ktorí dokonca vyvesili slovenskú vlajku. Brat Petra Sagana, Juraj, priniesol ako svadobný dar koleso. Peter Sagan prišiel do kostola na zelenom trabante. Nevesta v šatách návrhára Martina Hrču prišla v bielom veteráne. Uličkou fanúšikov a médií ju sprevádzal jej otec Pavol Smolka.

Rozhovor s dnes už manželkou Petra Sagana, Katarínou Smolkovou, nájdete už tento piatok 13. novembra v HN magazíne. Rozprávali sme sa s ňou o tom, ako sa žije s elitným cyklistom, o spoločnom živote v Monaku a o tom, prečo sa pre neho rozhodla pracovať.

Fotky zo svadby si pozrite vo fotogalérii:


 


Sagan prifrčal pred kostol na trabante so zelenou metalízou, nevesta zasa v bielom veteráne. Sagan pripomínal oblečením ruského oligarchu a stal sa terčom diváckeho obdivu, keď si ho chcel vari každý zvečniť do mobilov, či fotoaparátov.

Majster sveta vo svojich 25 rokoch už dlhšie vyvolával dohady o tom, kedy si naplánoval cirkevný obrad s Katarínou. Magický dátum so štyrmi jednotkami akoby symbolizoval jeho víťaznú náturu a maximalizmus. V septembri vybojoval v americkom Richmonde titul majstra sveta a k absolútnemu vrcholu pripojil teraz aj jeden z najvýznamnejších súkromných, sobáš.

Dlhoročná priateľka Katarína Smolková sa spolu so Saganom objavovala na verejnosti pravidelne. O necelé dva roky staršia manažérka z Dolného Kubína svojou príťažlivosťou a krásou zaujala aj vo finále Miss Universe pred ôsmimi roky a aj jej zásluhou na poli reklamy popularita Petra Sagana vzrástla.

Sagan si bude minimálne rok obliekať dúhový dres majstra sveta, do symbolického, manželského sa však obliekol, ako v sľube zaznelo, možno na celý život. Po obrade sa sa ešte zastali na Orave, kde si pri zámku urobili pár fotiek do albumu a potom sa už presunuli do hotela Kempinski na Štrbskom Plese na svadobnú hostinu. Mladomanželia sa z Oravy na Šrbské Pleso, kde bude hostina, presunuli vo veľkom štýle - vrtuľníkom.

 

Dnes mali svadbu v Dolnom Kubíne Katka a Peter Saganovci. Úradujúci majster sveta si spolu so svojou manželkou vytvárali svadobné fotografie aj s Oravským hradom! :) Zdroj: Facebook pužívateľa Marek Čulen

Posted by Oravský hrad on 11. november 2015

 


Michael Kolář, z rovnakej stajne Tinkoff-Saxo ako Sagan, bol jeden z mnohých cyklistov, ktorí prišli Petrovi zapriať. "Nech im to hlavne vydrží a nech sú spolu šťastní. Nemyslím si, že sa v cyklistickom života Petra niečo zmení. Možno bude rýchlejší, nad sebou mal vytvorenú bránu z kolies, možno aj preto, aby sa mu aj naďalej pod manželskou strechou darilo tak ako doteraz. Manželstvo určite pomôže, keď niekoho milujete a máte ho po boku, môžete sa naplno venovať tomu, čo vám ide najlepšie. Pokoj z manželstva si určite do svojich povestných šprintov neprenesie, naďalej bude rovnaký búrlivák v dojazdoch."

Prvý Saganov tréner Peter Zánický načrel v spomienkach do dávnej minulosti. "Myslím si, že Peťo je profesionál, keď má tréning, trénuje, keď má byť doma, tak tomu zasa všetko ostatné podriadi. Ku Katke bol galantný, vždy splnil, čo sľúbil. Samozrejme, odtrénovať musí aj naďalej všetko, čo treba, to mu zostane. Chalani na svadbe urobili cyklistickú symbolickú bránu, myslím si však, že ďalší jeho kolegovia z Tinkoff-u ani nevedia, že sa dnes Peter oženil, on vie jednoducho vždy niečím prekvapiť." Zánický pozná Sagana od detstva. "Od deviatich rokov, pre mňa to bolo dnes dosť emotívne. Malý chlapček dospel, teraz je pred oltárom, už dospelý muž. Históriu som si v rýchlosti premietol a verím, že mu bude fajn. Nezvažujem plusy a mínusy, čo tým získa, alebo stratí, teraz to bude mať možno horšie v tom, že všetci mu spomenú pri rôznych udalostiach fakt, že je ženatý, aj vo chvíľach, keď sa mu nemusí dariť. Je však profesionál, bude to o nohách, konkurencii a ďalších okolnostiach."

V kostole sa premlelo viacero významných hostí, medzi inými šéf talianskej agentúry DMTC Marco Del Checcola. Aj medzi fanúšikmi zaujali mnohí, napríklad Karol Lipovský z Trnavy so slovenskou zástavou spestrenou dúhovou výšivkou. "Už niekoľko rokov chodíme po všetkých svetových podujatiach, nevynechali sme ani toto manželské. Cyklistika je ťažký šport, aj toto rozhodnutie bolo ťažké, no určite sa zle nerozhodol. S Katkou si rozumejú, čo je zrejmé už z tohto sobáša. Bude mať výbornú manželku, ktorá mu pomôže aj v samotnej cyklsitike."
 

 

#petersagan #wedding #cycling

Video uverejnené používateľom Giovanni (@gianni.rosso),

 


Jozef Korbel, mediálny manažér, našiel vhodné prirovnanie: "Vnímal som, že prší, manželom pršalo aj šťastie, verím, že na celý život. Petrovi som poprial, aby nikdy v živote nezabalancoval. Aj keby náhodou zišiel z cesty a spadol, aby sa rýchlo postavil, tak ako to on vie. Manželstvo určite zvládne podobne, ako zvláda rôzne situácie na bicykli, myslím si, že obaja sa našli, považujem ich za ideálny pár."


Brat Juraj Sagan, kolega z Tinkoff-u, svojmu mladšiemu súrodencovi prozaicky zaželal: "Všetko dobré, nedal mi však žiaden príklad, na manželstvo mám ešte čas. Je to mladší brat, opäť ma predbehol, taký je život. Atmosféra bola pred kostolom krásna, radosť pozerať na ľudí a vnímať Petrovu popularitu."

Mama Helena Saganová zopakovala to najčastejšie, čo pri želaniach odznievalo. "Hlavne zdravie a šťastie, to je najdôležitejšie. Príliš sa toho nezmení, veľa sa už naučil. Nemyslím, že zodpovednosť u neho narastie, no spolu s manželkou bude už iná, dvojnásobná. Život napokon sám ukáže, ako na neho sobáš zapôsobí." Otec Ľubomír Sagan si zavtipkoval. "Neustále prežívam tieto chvíle, aj včera som prežíval, no niečo iné, keď ma psík uhryzol do tváre. Petrovi želám toleranciu, odpustenie, lásku, zdravé deti, aspoň zo päť, aby sme sa mohli vytešovať. Na cyklistiku manželstvo nebude mať vplyv, len si prajem, aby bol taký 'priemerný' ako doteraz," zasmial sa.

01 - Modified: 2007-11-06 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Dobrí vodiči
01 - Modified: 2021-07-08 12:21:23 - Feat.: - Title: Sagan končí. Tour už pokračuje bez neho 02 - Modified: 2021-06-20 13:56:32 - Feat.: - Title: Sagan potvrdil svoju dominanciu. Získal siedmy slovenský majstrovský titul 03 - Modified: 2019-04-21 16:49:16 - Feat.: - Title: Sagan na najlepších nestíhal. Amster Gold Race vyhral Van der Poel 04 - Modified: 2017-09-25 10:06:53 - Feat.: - Title: Peter Sagan má priority jasné: po včerajšom triumfe chce robiť TOTO 05 - Modified: 2017-08-13 15:53:33 - Feat.: - Title: Sagan si na vytúženú stovku musí ešte počkať. V poslednej etape skončil štvrtý
menuLevel = 2, menuRoute = style/kultura, menuAlias = kultura, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
29. september 2022 20:35