StoryEditor

Kam cez víkend? Na festival alebo do hvezdárne

20.03.2014, 23:00
Autor:
apnapn
Prinášame päť tipov, ako stráviť koniec týždňa. Pozrite si dobrý film alebo spoznajte slovenských spisovateľov.

Filmová smršť s Febiofestom

Dnes večer sa v Bratislave začína 21. ročník Medzinárodného filmového festivalu Febiofest 2014, ktorý sa tradične zameriava najmä na české a slovenské filmy (no nielen na ne). Tohtoročný festival prinesie vyše 100 filmov, pričom v sekciách Nový český a slovenský film a Český a slovenský dokumentárny film uvidíte vyše 30 nových titulov a premiéry nových slovenských filmov. Z ponuky spomeňme aspoň dokument Pavla Barabáša Stopy na hrebeni či premiérový spoločný česko slovenský projekt Čtyři dny v hotelu Pavouk.
V hlavnom meste sa Febiofest zdrží do 27. marca, potom sa presunie postupne do Košíc, Martina, Trenčína, Trnavy, Banskej Bystrice, Prievidze, Kežmarku a Prešova.
Kompletný program nájdete tu.


Kultúra aj vo vlaku

V rámci mesiaca knihy prináša projket Knihobežník akciu Príbehy vo vlaku. Tvorbu predstavia štyria slovenskí autori, ktorí budú na vybraných úsekoch na trase medzi Bratislavou a Košicami v reštauračnom vozni čítať úryvky zo svojich diel. Nájdete ich v IC Martinus.sk a v IC Kriváň, tento piatok sa stretnete s Romanom Bratom.


Jeden svet počas jedného víkendu

Medzinárodný festival dokumentárnych filmov Jeden svet priniesol opäť niekoľko zaujímavých titulov. Po Bratislave si vybrané dokumenty môžu pozrieť diváci napríklad v Banskej Bystrici (21. 3., Záhrada - Centrum nezávislej kultúry, Beniczkého pasáž, od 16.00), Námestove (do 23. 3., Katolícky Dom, vždy o 19.00) alebo v Prievidzi (22.3., Dom kultúry Prievidza, od 10.00).


Za hviezdami do Prešova


Oslávte Medzinárodný deň planetárií v prešovskej hvezdárni. V nedeľu 23. marca od 15.00 do 21.00 môžete absolvovať niektorú z prednášok o vesmíre, jarnej rovnodennosti či sa zapojiť do sprievodného programu pre deti aj dospelých. A večer sa, samozrejme, môžete zahľadieť na hviezdnu oblohu cez ďalekohľady hvzedárne.


Rozprávkové popoludnie

Ak máte malé deti a rozmýšľate, čo s nimi cez víkend podniknúť, nevynechajte zozprávkové stretnutie plné improvizačného divadla, zábavy i poučenia, doplnené o tvorivú dielňu a zaujímavé aktivity. V sobotu 22. marca o 15.30 v Čajovni Aquila v Ružomberku sa so zlou ježibabou popasujú Janko a Marienka. Vstup je voľný.

 

 

01 - Modified: 2006-03-07 09:41:00 - Feat.: 0 - Title: K 1. marcu klesli ceny pohonných látok len nepatrne, o 3 až 4 haliere
01 - Modified: 2026-01-09 12:08:04 - Feat.: - Title: Jackass sa vracia. Partia chlapíkov, ktorá si dobrovoľne kruto ubližovala, príde s novými nápadmi. Kto z pôvodnej partie zostal? 02 - Modified: 2026-01-09 09:00:00 - Feat.: - Title: Kam cez víkend v Bratislave a okolí? Umenie, slovenský dizajn a film plný emócií 03 - Modified: 2026-01-09 20:49:32 - Feat.: - Title: Namiesto kritiky kompliment: Film o Putinovi pôsobí ako reklama na ruskú propagandu, varuje novinárka v exile 04 - Modified: 2026-01-08 11:00:00 - Feat.: - Title: Kam cez víkend na východe Slovenska? Príbehy obrazov, horské detaily a návrat k remeslu 05 - Modified: 2026-01-02 13:52:50 - Feat.: - Title: Úrad na podporu filmu v Nemecku prešetrí možné väzby bývalých členov na nacistov
menuLevel = 2, menuRoute = style/kultura, menuAlias = kultura, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
13. január 2026 00:38