Leonardo DiCaprio. Snímka: ReutersReuters
StoryEditor

DiCaprio ide na súd. Svedčí v žalobe originálneho ´Vlka z Wall Street´

19.06.2016, 12:00
Autor:
ČTKČTK

Americký súd v piatok nariadil hercovi Leonardovi DiCapriovi svedčiť v kauze, v ktorom bývalý burzový maklér zažaloval tvorcov snímky Vlk z Wall Street. Muž tvrdí, že je v autobiografickej čiernej komédii s DiCapriom v hlavnej úlohe znázornený ako zvrátený kriminálnik na drogách.

Niekdajší finančník Andrew Greene si podľa podľa BBC myslí, že postava menom Nicky "Rugrat" Koskoff bola vytvorená podľa neho. Greene kedysi pracoval vo firme Stratton Oakmont, ktorú založil Jordan Belfort, ktorého vo filme, ktorý podľa Belfortovho životopisu nakrútil Martin Scorsese, hrá práve DiCaprio.

Greene teraz žaluje niekoľko produkčných spoločností, okrem iného Paramount Pictures a DiCapriovu firmu Appian Way Productions. Údajné poškodenie svojej povesti si cenil na 15 miliónov dolárov. To síce súd zamietol, ale umožnil Greeneovi domáhať sa potvrdenia toho, že ho tvorcovia snímky stvárnili negatívne.

01 - Modified: 2025-12-05 07:30:28 - Feat.: - Title: Trump utrpel porážku. Súdna porota odmietla obžalovať jeho oponentku Jamesovú 02 - Modified: 2025-12-04 21:05:35 - Feat.: - Title: Ruský fyzik dostal 21 rokov väzenia. Priznal finančnú podporu Ukrajiny, súd ho uznal vinným aj zo sabotáže 03 - Modified: 2025-12-03 08:26:19 - Feat.: - Title: Ivan Bobošík: Cinemax budujeme ako love brand. Kino už dávno nie je priestorom iba pre filmy 04 - Modified: 2025-11-27 16:05:34 - Feat.: - Title: Za smrť ruského generála dostal doživotie. Odsúdeného označila FSB za ukrajinského agenta 05 - Modified: 2025-11-27 14:38:28 - Feat.: - Title: Nemecký súd odsúdil na doživotie Gruzínca, ktorý v električke zapálil svoju ženu
menuLevel = 2, menuRoute = style/kultura, menuAlias = kultura, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
05. december 2025 18:51