StoryEditor

Tento Inštalatér dokáže opraviť všetko. Okrem pošramoteného života

12.10.2016, 00:00
Autor:
mušmuš

Český režisér Tomáš Vorel po divácky veľmi úspešných filmoch Gympl a Vejška, vyšiel vo svojom  novom filme z mesta na dedinu. Vo štvrtok prichádza do slovenských kín snímka Inštalatér.

Vidiecka komédia o mužovi, ktorý všetko opraví, ale vlastný život opraviť nedokáže, predstavuje v hlavných úlohách Jakuba Koháka a Evu Holubovú. Pre Koháka je to prvá veľká postava v celovečernom filme.

​Štyridsaťročný Luboš Cafourek je svojrázny inštalatér z obce Tuchlovice pri Prahe. Je zručný a poctivý, so všetkým si poradí, žiadnej práce sa nikdy nezľakne. Nemá auto, za zákazníkmi jazdí na bicykli alebo autobusom, prípadne sa nechá odviezť. Mobil nepoužíva, telefonáty za neho vybavuje matka, ktorá mu aj varí a nakupuje, perie, robí účtovníctvo a riadi chod celej domácnosti. Luboš má vždy na všetko nečakanú a vtipnú odpoveď, ale praktický a spoločenský život mu uniká medzi prstami. Za prácu si nedokáže vypýtať primerané peniaze, kamarátom opravuje zadarmo a to, čo zarobí, hneď minie za jedlo pre túlavé mačky alebo za hazard. Luboš všetko nepríjemné odsúva na "neskôr" alebo na "uvidíme". Všetky jeho pokusy o kontakt so ženami končia fiaskom a mama sa márne snaží, aby si syn konečne našiel partnerku.

"Celý príbeh je napísaný podľa skutočných postáv, nakrúcal sa na autentických miestach. Cítim mrazivý súcit s našim inštalatérom Lubošom. Poctivý, šikovný remeselník, ktorý nedokáže požiadať ani o lásku, ani o peniaze. Všetkým všetko opraví, ale svoj život si dať do poriadku nedokáže," komentuje film autor scenára, režisér a kameraman Tomáš Vorel.

Vo filme okrem Jakuba Koháka a Evy Holubovej, ktorá filmami Tomáša Vorla prechádza už od jeho študentských titulov, uvidíte aj Petru Špalkovú, Filipa Blažka, Jana Budařa, Petra Čtvrtníčka, Tomáša Matonohu a Báru Polákovú.

01 - Modified: 2022-12-02 23:04:14 - Feat.: - Title: Ruská armáda zámerne útočí na ukrajinské kultúrne inštitúcie. Putin chce vymazať ukrajinskú národnosť 02 - Modified: 2022-12-02 10:44:13 - Feat.: - Title: Rusi ničia ukrajinské pamiatky. Nový web teraz dokumentuje bohatstvo tamojšej kultúry aj sviatkov 03 - Modified: 2022-12-01 15:18:51 - Feat.: - Title: SNG sa po dvoch dekádach dočkalo obnovy. Takto vyzerá nová tvár galérie za vyše 70 miliónov eur 04 - Modified: 2022-11-27 07:59:24 - Feat.: - Title: Avatar 2 sa blíži do kín. Jeho výroba bola taká nákladná, že musí v kinách zarobiť najmenej dve miliardy 05 - Modified: 2022-11-24 09:49:54 - Feat.: - Title: Do Bratislavy príde hviezda prvej veľkosti. Headlinerom festivalu Lovestream bude kapela Imagine Dragons
menuLevel = 2, menuRoute = style/kultura, menuAlias = kultura, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
05. december 2022 09:56