StoryEditor

Kniha týždňa: Zarobili 15 miliónov vďaka pauze na kávu. Zmeňte biznis od základov

16.11.2016, 12:00
Autor:
HNstyleHNstyle
Ako sa zmenila CIA vďaka jednej jedinej otázke? Ako mohla jedna firma zvýšiť zisk o 15 miliónov dolárov zavedením kávovej pauzy? Ako môže jednodňový hackathon zmeniť kultúru spoločnosti? Koľko by sme mali vlastne pracovať, aby sme boli naozaj produktívni?

Aj na takéto otázky odpovedá táto jedinečná knižka pre riaditeľov i zamestnancov. Vplyvná a uznávaná biznismenka Margaret Heffernanová prichádza s tipmi, ako vytvoriť ideálne pracovné prostredie pomocou malých zmien.

Novinka MALÁ ZMENA, VEĽKÝ ÚČINOK ukazuje, ako aj tie najmenšie kroky správnym smerom dokážu robiť doslova divy.
V dnešnom svete sa totiž  zdá, že všetci potrebujeme veľké činy – viac pracovať, viac zarábať a byť šťastnejší. Ale prečo je potom dosiahnuť spokojnosť a produktivitu také ťažké?Zázrak totiž spočíva v malých zmenách, ktoré sú efektívnejšie.

​Margaret Heffernanová sa obzerá na desaťročia strávené vo vysokom biznise a prichádza k neočakávanému záveru: malé zmeny majú najväčší vplyv. Autorka argumentuje faktami z prostredia najvýznamnejších celosvetových firiem.
S ironickým humorom a množstvom vedomostí z praxe Heffernanová neustále zdôrazňuje, že malé zmeny majú najväčší a trvalý vplyv.

V práci je merateľné všetko okrem toho, čo je dôležité. Čísla sú upokojujúce – príjmy, výdavky, produktivita, záväzky, fluktuácia pracovníkov – a vytvárajú ilúziu, že všetko je pod kontrolou. Ale v prípade, keď sme konfrontovaní s veľkolepým úspechom alebo dramatickým zlyhaním, všetci – od výkonného riaditeľa až po vrátnika – ukazujú tým istým smerom: na kultúru. Ikar

​Paradox organizačnej kultúry spočíva v tom, že aj keď spôsobuje veľké zmeny, pozostáva z malých činov, zvyklostí a rozhodnutí. Akumulácia takéhoto správania – ktoré prichádza zovšadiaľ, priamo od vrcholového manažmentu až po najnižší článok hierarchie, zvonku alebo zvnútra spoločnosti samotnej – tvorí organizačnú kultúru. Zdá sa nám chaotická, no zároveň vnímavá voči všetkému, čo ktokoľvek robí.

​Malá zmena, veľký účinok vychádza v sérii TED knihy - malé knihy, veľké myšlienky.

Keď rozmýšľame, mali by sme prestať robiť to, čo práve robíme. Ak to urobíme, naša myseľ sa zatúla za všetky známe frázy, žargón, spochybňovanie. Vtedy objavíme to, v čo veríme, kto sme a čo chceme povedať. Vtedy sa zastavíme a máme pocit, že sme znovu našli odvahu, vtip, súcit, predstavivosť, radosť, sklamanie, objavovanie a oddanosť, ktoré práca prináša – jednoducho všetky jej aspekty, ktoré sú pre každého mimoriadne dôležité.

​Kniha MALÁ ZMENA, VEĽKÝ ÚČINOK neponúka jednoduchý recept transformácie zo dňa na deň, voľne dostupné tipy a triky, ktoré tak veľmi milujú motivační spíkri a firemní aktivisti. Namiesto toho sa týka najmä premýšľania: treba priniesť obyčajný, jednoduchý koncept, ktorý býva často nedocenený a rýchlo sa naň zabúda.

Margaret Heffernanová je podnikateľka a výkonná riaditeľka. Pracovala pre BBC, produkovala televízne a rozhlasové programy. Jej knihu Willfull Blindness ocenili Financial Times ako jednu z najlepších kníh desaťročia o obchodovaní.

Pripravené v spolupráci s: Bux.sk

01 - Modified: 2017-10-03 19:38:29 - Feat.: - Title: Zvrátenosti, ktorých sme schopní. Mrazivé čítanie pre milovníkov detektívok 02 - Modified: 2017-08-15 12:32:48 - Feat.: - Title: Málokto pozná všetky slovenské klenoty. Tieto patria do dedičstva UNESCO 03 - Modified: 2017-08-10 15:26:19 - Feat.: - Title: Kniha na týždeň: Masový vrah sa vracia. A šialenejší ako predtým 04 - Modified: 2017-02-08 08:35:45 - Feat.: - Title: Kniha týždňa: Kultová knižka od J.D.Salingera, Kto chytá v žite, vyšla v novom vydaní 05 - Modified: 2017-01-23 08:00:38 - Feat.: - Title: Kniha týždňa: Politické intrigy a zákulisné hry, ako ich nepoznáte
menuLevel = 2, menuRoute = style/kultura, menuAlias = kultura, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
25. september 2022 13:54