StoryEditor

Kniha týždňa: Najslávnejšia kniha sveta v rodinnej verzii

22.11.2016, 23:00
Autor:
Milan BunoMilan Buno
Tak ako každý rok, aj pred týmito Vianocami rastie záujem o hodnotné darčeky.

Medzi ne určite patria aj vzácne knihy, ktoré vyhľadávajú nielen zberatelia, bibliofili, ale aj ľudia, ktorí chcú potešiť niečím jedinečným a neopakovateľným.

Takou je určite Rodinná Biblia, ktorá je na Slovensku unikátnym dielom a pretrvá niekoľko generácií.
Celkovo sa vyrobilo iba 500 kusov a vyše polovica už je predaná.Toto jedinečné vydanie Rodinnej Biblie obsahuje kompletné znenie Starého a Nového zákona v preklade Spolku svätého Vojtecha, no unikátna je najmä jej úprava. Príhovor do nej napísal pápež František a pribalený je k nej ruženec z brúsených perál.

Rodinná Biblia je pripravená v najlepšej tradícii krásnych kníh, každý zväzok je unikát, v ktorom sa spája obsahová hodnota s nádherným prevedením. Vzniklo tak majstrovské dielo trvalé hodnoty, ktoré môže byť v rodinách odovzdáva z generácie na generáciu. Dá sa objednať a prelistovať iba na stránke www.luxusnakniznica.sk.

Vzácne iluminácie
Exkluzívna Rodinná Biblia obsahuje najpôsobivejšie iluminácie, miniatúry a iniciály zo vzácnych zachovaných rukopisov. Ilustrácie vybrané z celkom 154 manuskriptov z viac ako štyridsiatich svetových knižníc.

Obrazový sprievod pokrýva vývoj umenia knižnej ilustrácie od deviateho do šestnásteho storočia.
Rodinná biblia je vytlačená na vysoko kvalitnom faksimilovom papieri a je bohato pozlátená: na celkom 270 z 356 iluminácií bolo použité fóliové zlato. Okraje stránok zdobia bordúry, ktoré sú v každej biblickej knihe iné a uľahčujú orientáciu v texte.

​„Kožená väzba je inšpirovaná slávnou nemeckou Bibliou Matthiasa Meriana z roku 1630,“ vysvetľuje Gabriela Belopotocká z vydavateľstva Ikar. „Ručne viazaná, najkvalitnejšia koža potlačená slepotlačou, patinovaná, rezaná zlatou fóliou. Zlatá oriezka je puncovaná technológiou, na ktorú má patent ako jediné na svete Kníhviazačstvo Richarda Mayera v nemeckom Esslingene."

Číslovaný ruženec
Súčasťou prvých 500 výtlačkov je číslovaný ruženec, ktorý vyrobil najznámejší svetový výrobca – PAS Jablonec. Je zo sklenených brúsených perál. Na desiatky sú použité perly s povrchovou úpravou, ktorým sa poeticky hovorí Aurora borealis (polárna žiara). Brúsené perly v kriedovej farbe dopĺňajú kovové korunky a lemujú ich drobné brúsené perly, tzv. slniečka vo farbe bieleho opálu.

Pripravené v spolupráci s: Bux.sk

01 - Modified: 2019-06-14 10:07:54 - Feat.: - Title: Kniha, ktorá doteraz nevyšla nikde v okolitých krajinách, okrem Slovenska. Čím je mimoriadna? 02 - Modified: 2019-06-10 07:45:26 - Feat.: - Title: Otvorená spoveď Ľudmily Ignatenkovej o Černobyle: Utešovali ma, že to nie je milovaný človek, ale rádioaktívny objekt 03 - Modified: 2019-06-05 11:27:01 - Feat.: - Title: Vory: Ruská supermafia. Aký vplyv malo podsvetie na svetovú veľmoc? 04 - Modified: 2019-05-30 08:31:48 - Feat.: - Title: Pohľad do archívu známeho novinára odkrýva pozadie neobjasneného prípadu: Kto zabil premiéra? 05 - Modified: 2019-05-21 11:19:07 - Feat.: - Title: Knižný tip na víkend: Príbeh nevidomej lekárky a mladého Čechova, inšpirovaný skutočným príbehom
menuLevel = 2, menuRoute = style/kultura, menuAlias = kultura, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
06. február 2023 07:10