promo foto
StoryEditor

Pohoda 2017 má prvého headlinera. Festival ovládne superúspešné chlapčenské trio

29.11.2016, 09:15
Autor:
HNstyleHNstyle
Prvým menom Pohody 2017 je známa britská indie-popová formácia alt-J.

Ich debut An Awesome Wave z roku 2012 získal prestížnu Mercury Prize. Druhý This Is All Yours bol nemenej úspešný a trio sa stalo aj obľúbenou live kapelou.

Po ročnej prestávke sa budúce leto opäť predstavia na festivaloch, okrem iného aj na Pohode 2017, informovali organizátori na stránkach festivalu.
Alt-J sa spoznali na škole, kde v roku 2007 založili kapelu. Pôvodný názov Daljit Dhaliwal a neskorší Films napokon zmenili na klávesovú skratku pre trojuholníkovitý symbol delta na klávesniciach Mac.

Po škole sa presťahovali do Cambridgeu, kde niekoľko mesiacov pracovali na svojich skladbách. Oplatilo sa.

Výsledkom bola zmluva z Infectious Music a rovnomenné EP ∆, na ktorom nechýbal ani hit Breezeblocks. Klip ku skladbe si odvtedy pozreli ľudia na YouTube 115 miliónkrát a na Spotify má 150 miliónov prehratí, píšu na stránke Pohody.

menuLevel = 2, menuRoute = style/kultura, menuAlias = kultura, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
16. január 2026 05:15