StoryEditor

IMT Smile sme si púšťali stále dookola. Prezident Kiska si zaspieval na koncerte a poďakoval Táslerovi

15.12.2016, 11:00

Dve desiatky sviečok oslávila kapela IMT Smile v utorok a v stredu večer pred plneným bratislavským štadiónom Ondreja Nepelu. K jubileu pripravila skupina pod réžiou Jána Ďurovčíka elegantný koncertný projekt, ktorý dostal príznačný názov hiSTORY.

Táslerovci pozvali muzikantov, ktorí za dvadsať rokov skupinou prešli, alebo s ňou spolupracovali. Prišli Katarína Knechtová, Marián Čekovský, Peter Bič, Tomi Okres, Viktor Špak aj Martin Valihora.

Dve hodiny známych songov z pera lídra Ivana Táslera začali hitmi Nepoznám a Ráno z debutového albumu Klik-klak a v pôvodnom zložení, teda  Ivan Tásler gitara a spev, Miro Tásler (basgitara), Katarína Knechtová (spev), Peter Bič (gitara) a Martin Migaš (bicie). Samozrejme od prvej piesne sa vokálmi pridalo celé hľadisko. A vytrvalo až do konca, vlastne nespievalo iba chvíľami.

​Ďalšími v playliste boli Všetko, Čo ak, Nedá sa ujsť, Veselá pesnička, Ľudia nie sú zlí, Tajné milovanie, Opri sa o mňa, Viac, Len tebe, Nič nie je isté, Kým stúpa dym, Exotika, Myslím že môže byť, Mám krásny sen, Za dedinou, Niekto ako kráľ, Bozk, Anna a Medley, kde nechýbali refrény piesní Úsmev a čaj či Najkrajšie Vianoce.

Elegantné bolo paralelné sólo dvojice bubeníkov Martin Valihora a Dano Šoltis, v skladbe Niekto ako kráľ sa blysol saxofonista Mário "Gapa" Garbera, počas koncertu sa na pódiu stretla až trojica sólových gitaristov, súčasný člen kapely Tomáš Slávik, jeho predchodca Peter Bič a ešte pred ním účinkujúci v kapele Viktor Špak.

​Zaznela aj ukážka z muzikálu Jesus Christ Superstar, ktorý uvádza bratislavské Divadlo Tower Stage a v ktorom účinkuje aj skupina IMT Smile, úspech mala aj Lúčnica, ktorá so skupinou spolupracuje už niekoľko rokov.

Výborné boli dokrútky s udalosťami posledných 20 rokov doma aj vo svete. Dvojpodlažné pódium objemnej konštrukcie bolo vybavené viacerými svetelnými rampami, po bokoch malo veľkoplošné obrazovky. Vo finále si zaspieval aj moderátor Michal Hudák, ktorý načítal texty pre všetky filmové dokrútky.

​„Som rád, že to všetko dobre dopadlo, atmosféra bola úžasná. Keď kapela vydrží dvadsať rokov, to už niečo znamená. Dosť podstatné je okolie, ktoré funguje okolo mňa. Začnem pri manželke, pri chlapcoch v kapele, s ktorými to spolu dávame. Je to o našej spoločnej ceste, tá hudobná sa s osobným životom často prelieva. Keď je osobný život kľudný, potom to funguje aj v hudbe. Jano Ďurovčík je fantastický človek, ktorý má také nápady ako málokto, vie z našich šou urobiť ešte väčšie, je to mne veľmi blízky človek, ktorý pozná moje pocity, pozná moju osobu a stavy, s takým človekom robiť je veľká radosť. Už teraz sa teším na ďalší projekt, ktorý vymyslíme, spolupracovať s Jánom Durovčíkom je pre mňa veľká česť,“ povedal po koncerte Tásler.

​Spevákovi a kapele prišiel do šatne poďakovať a popriať aj prezident SR Andrej Kiska. "Kedysi, keď sme častejšie cestovali s rodinou autom, sme si dookola púšťali kazetu s albumom Valec. Texty pesničiek od IMT SMILE sme vedeli odpredu-dozadu. Včera na koncerte kapely v Bratislave, pri príležitosti 20. výročia jej existencie, sme si s dcérou Natáliou znova zaspievali. Ďakujeme za zážitok a kapele prajeme rovnako úspešných ďalších 20 rokov," napísal na svoj facebookový profil prezident.
Turné pokračuje 16. a 17. decembra v košickej Steel Aréne.

menuLevel = 2, menuRoute = style/kultura, menuAlias = kultura, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
01. október 2022 01:11