StoryEditor

ANKETA: Názory o piesňach k filmu Všetko alebo nič sa rôznia. Ktorá je podľa vás lepšia?

11.01.2017, 08:11
Autor:
ipip
Romantická komédia o dvoch majiteľkách kníhkupectva, milostných pádoch aj víťazstvách. Hudobne sa k filmu zapojili známe spevácke mená ako Dara Rolins a Ewa Farna, ktoré naspievali aj piesne k filmu.

Film je natočený podľa knihy Evity Urbaníkovej Všetko alebo nič​, ktorá vyšla 12. mája 2007. Drzo a bez servítky sa vyjadrovala o veciach, ktoré si prežila. Nevymýšľala si, ale zažila to ona sama, na vlastnej koži. Presne tak ako v knižke Linda a Vanda.

Na Slovensku sa jej predalo viac ako 160.000 kusov, úspech zožala aj v susednom Česku. Preto sa tvorcovia rozhodli knihu preniesť na filmové plátno.

Piesne naspievali známe speváčky

Titulnú skladbu sa rozhodla Evita zveriť Dare Rolins. Pieseň je chytľavá a melodická, text je výstižný, no napriek tomu zaznelo niekoľko hlasov o tom, že v klipe sa neobjavili žiadne scénky z filmu, ku ktorej ústredná pieseň neodmysliteľne patrí.

Na druhej strane vo verzii, ktorú naspievala Ewa Farna, známa česká speváčka, je klip založený na deji. Aj samotná speváčka sa v klipe takpovediac transformovala do polohy dejovej línie. Hudbu robil René Rypar. Mnohí sa vyjadrili, že pieseň skôr prilieha k filmu.

Akokoľvek, už teraz sa povráva o trháku, ktorý má aj hviezdne herecké obsadenie. Praktickú a zodpovednú Lindu si zahrala Táňa Pauhofová, bláznivú a nezávislú Vandu zase Klára Issová. Hlavné mužské úlohy si vo filme zahrali dvaja herci: Michał Żebrowski a Paweł Deląg. Dej oživujú dve vedľajšie mužské postavy - Edo (Ľubo Kostelný) a Leo (Petr Vaněk). Okrem nich sa vo filme objavia aj Zuzana Krónerová, Ondřej Sokol, Petra Hřebíčková, Luděk Sobota, či Leoš Mareš.

Trailer k VŠETKO ALEBO NIČ je už dostupný a takmer po desiatich rokoch sa dostáva do našich kín aj celovečerný film s rovnomenným názvom. Premiéra sa bude konať už tento mesiac. Už čoskoro reedícia vo filmovom šate a v troch jazykových mutáciach.

ANKETAKtorá pieseň sa vám zdá lepšia? Dara Rolins - Všetko alebo nič 16% Ewa Farna - Všechno nebo nic 84% Hlasovalo 759 ľudí, aj vy

 

21. máj 2022 02:32