Čoskoro sa začne vysielať seriál Rod draka (House of the Dragon), ktorý sa odohráva v rovnakom svete ako úspešná fantasy dráma Hra o tróny. FOTO: HBO
StoryEditor

Štart seriálu Rod draka je na spadnutie, jeden z hlavných hercov však nešetrí kritikou

17.08.2022, 11:06
Autor:
redred
  • Seriál Rod draka mieri na obrazovky, premiéru má 21. augusta na HBO Max.
  • Ide o prequel k úspešnému seriálu Hra o tróny a vychádza z románu Oheň a krv od Georgea R. R. Martina.
  • Jeden z hlavných hrdinov však má voči seriálu výhrady. Má v ňom byť totiž omnoho viac sexuálnych scén ako v Hre o tróny.

Čoskoro sa začne vysielať seriál Rod draka (House of the Dragon), ktorý sa odohráva v rovnakom svete ako úspešná fantasy dráma Hra o tróny. Už tam mali diváci možnosť zhliadnuť množstvo sexuálnych scén. Podľa herca Matta Smitha ich bude v novom seriáli dokonca ešte viac, uvádza portál iDnes.cz.

Sexuálnych scén neubudne

„Občas si hovoríte – a naozaj za každú cenu potrebujeme ďalšiu sexuálnu scénu? A oni že ´áno, jasné, potrebujeme´", vysvetľuje v rozhovore pre magazín Rolling Stone britský herec Matt Smith. V novom seriáli Rod draka hrá princa Daemona Targaryena, mladšieho brata kráľa Viserysa a dediča trónu, neprekonateľného bojovníka a dračieho jazdca s pravou dračou krvou.

Vo videu si pozrite trailer k očakávanému seriálu: 

Smith sa odvoláva na seriálovú predlohu, ktorou je kniha Oheň a krv z roku 2018 od spisovateľa George R. R. Martina. „Človek si to prečíta, potom nakrúca a hovorí si: ‚Čo to dokelu robíte? Snažíte sa vôbec nasledovať tie knihy alebo si ich dej len osekávate, aby ste reprezentovali súčasnosť?´ Podľa mňa je práca držať sa kníh naozaj verne a poriadne. Tak, ako sú napísané,“ myslí si herec.

Z nakrúcania seriálu Rod draka

Čo sa týka výsledného počtu sexuálnych záberov, má v tom jasno. „Áno, povedal by som, že je ich vážne trochu priveľa,“ smeje sa. Spomínané scény by sa však do určitej miery mali líšiť od tých v seriáli Hra o tróny. Zatiaľ čo tam boli mnohokrát pomerne dosť násilné a pre niektorých zo zúčastnených často nedobrovoľné, v Rode draka by malo ich zobrazovanie fungovať trochu inak.

„Chcela by som objasniť, že v seriáli nebudeme zobrazovať žiadne sexuálne násilie,“ nechala sa počuť producentka Sara Hessová. „Ako príklad uvediem dianie mimo záberu, kedy divákovi ukážeme až dohru takého deja, dopad na obeť a matku daného jedinca,“ vysvetľuje.

Spisovateľ George R. R. Martin je spoluautorom seriálu a súčasne jedným z producentov. Pilotný diel a niekoľko ďalších epizód nakrúti Miguel Sapochnik, ktorý sa o réžiu podelí s ďalšími tromi tvorcami.

01 - Modified: 2022-06-29 05:00:00 - Feat.: 0 - Title: RECENZIA: Najhlúpejší a najotravnejší film roka. Prezidentka je smrtiaca pre divákov aj voličov 02 - Modified: 2022-05-28 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Vojna, v ktorej múzy kričia: Ako umenie reflektuje konflikt na Ukrajine
01 - Modified: 2022-09-28 13:47:05 - Feat.: - Title: Seriálové spracovanie hry The Last of Us sa predstavuje prvým trailerom. Fanúšikom ponúkne všetko, po čom túžili 02 - Modified: 2022-09-25 14:46:01 - Feat.: - Title: Vzťah princa Charlesa a princeznej Diany. Nová séria The Crown bude už čoskoro na Netflixe 03 - Modified: 2022-09-24 22:00:00 - Feat.: - Title: Literárny vedec a prekladateľ Zvonko Taneski: Balkánec vo mne sa občas búri 04 - Modified: 2022-09-23 12:22:42 - Feat.: - Title: RECENZIA: Vydá sa, nevydá sa – oplatí sa poznať odpoveď? Telenovela z Westerossu má už piatu časť 05 - Modified: 2022-09-22 09:21:49 - Feat.: - Title: Viac ako 21-tisíc strán. Na trhu je najdlhšia kniha, ktorá sa však fyzicky nedá prečítať
menuLevel = 2, menuRoute = style/kultura, menuAlias = kultura, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
29. september 2022 05:17