StoryEditor

Je to pre mňa bizarnosť, zhodnotila Pauhofová ocenenie Park Film Festu

26.06.2017, 10:12
Autor:
TASRTASR
Pauhofová je najmladšou osobnosťou, ktorá získala ocenenie AMA.

Slovenská filmová a divadelná herečka Táňa Pauhofová sa zaradila k oceneným osobnostiam medzinárodného filmového festivalu Park Film Fest v Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne. Stala sa laureátkou ocenenia Umelcova misia (Artist's Mission Award - AMA).

"Ja si to naozaj nesmierne vážim, nesmierne ďakujem zo srdca, ale na druhej strane človek sa z toho nemôže nejako zblázniť a nemôže si o sebe vďaka tomu myslieť nejako extra veľa," povedala k oceneniu AMA na tlačovej konferencii Pauhofová.

Každou prácou podľa nej človek začína nanovo, žiadne ocenenia z minulosti ho nezachránia pred tým, či niečo vyjde, nevyjde. "Mňa drží a zachraňuje moja láska k tomu, čo robím a vďačnosť, že sú ľudia, ktorí ten zážitok, ktorý ja sa snažím sprostredkovať, sú ochotní prijímať a prežiť so mnou. A to je pre mňa najdôležitejšie," poznamenala.

Pauhofová je najmladšou osobnosťou, ktorá získala ocenenie AMA, herectvu sa však venuje od svojich siedmich rokov, ako v tejto súvislosti podotkla, keby bola policajtom, už je v penzii.

"Tým, že som vlastne pričuchla k tomuto remeslu ako malá a učila som sa od veľkých hercov od malička, vždy to bol koníček a vždy to bolo niečo, čo ma nesmierne bavilo a zaujímalo, vždy ma bavilo sa hrať. Postupom času, koníček sa stal mojou profesiou... Skúsim nejakým spôsobom neupustiť z toho, že sa stále hrám, že je to je moja vášeň a že to robím, pretože chcem a nerobím nič, čo musím," vysvetlila.  

Herečka zároveň pripevnila tabuľku s jej menom na Most slávy vo festivalom parku v Trenčianskych Tepliciach.

"Ja som tak veľmi nesmelo išla okolo a pozerala si tabuľky, trošku som sa zľakla, tak som zase išla ďalej. Je to pre mňa v tom najlepšom slova zmysle bizarnosť práve kvôli tým menám, o ktorých viem, že majú svoju tabuľku na Moste slávy a naraz vedľa nich bude to moje meno. Mám ešte snáď zopár rokov života na to, aby som sa s tým vyrovnala, tak sa teším," dodala Pauhofová.  

01 - Modified: 2022-12-02 23:04:14 - Feat.: - Title: Ruská armáda zámerne útočí na ukrajinské kultúrne inštitúcie. Putin chce vymazať ukrajinskú národnosť 02 - Modified: 2022-12-02 10:44:13 - Feat.: - Title: Rusi ničia ukrajinské pamiatky. Nový web teraz dokumentuje bohatstvo tamojšej kultúry aj sviatkov 03 - Modified: 2022-12-01 15:18:51 - Feat.: - Title: SNG sa po dvoch dekádach dočkalo obnovy. Takto vyzerá nová tvár galérie za vyše 70 miliónov eur 04 - Modified: 2022-11-24 09:49:54 - Feat.: - Title: Do Bratislavy príde hviezda prvej veľkosti. Headlinerom festivalu Lovestream bude kapela Imagine Dragons 05 - Modified: 2022-11-09 10:05:55 - Feat.: - Title: Hollywodsky herec Sean Penn daroval svojho Oscara ukrajinskému prezidentovi Zelenskému
menuLevel = 2, menuRoute = style/kultura, menuAlias = kultura, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
08. december 2022 03:10