Írska senátorka na Twitteri zverejnila, že ona a Markleová spolu diskutovali o referende. Až 66,4 percent írskych občanov totiž zahlasovalo za zmenu ústavy. "Je mi dnes potešením stretnúť sa s princom Harrym a vojvodkyňou zo Sussexu v rezidencii britského veľvyslanca," povedala senátorka Catherine Nooneová z politickej strany Fine Gael. "Vojvodkyňa a ja sme sa rozprávali o nedávnom výsledku referenda, ktoré so záujmom sledovala a s výsledkom bola spokojná." Neskôr však príspevok zmazala s vysvetlením, že bol neúmyselne zavádzajúci a vojvodkyňa sa v žiadnom prípade politicky nenakláňala na žiadnu stranu.TASR/AP
StoryEditor

Po narodení syna Harryho a Meghan sa vo veľkom stávkuje na jeho meno

06.05.2019, 22:25
Autor:
TASRTASR
V stávkových kanceláriách vedú tipy ako James, Arthur, Philip či Albert.

Britskému princovi Harrymu a jeho manželke Meghan sa v pondelok narodil prvý potomok. Vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu svojmu synovi dosiaľ meno oficiálne nevybrali, pričom Harry uviedol, že verejnosti ho oznámia v priebehu nasledovných dní.

V stávkových kanceláriách však už medzičasom vedú tipy ako James, Arthur, Philip či Albert, informuje agentúra AFP.

Vyberú neobvyklejšie meno?

Mená pre britských kráľovských potomkov sa tradične vyberajú z relatívne úzkeho okruhu tých, ktoré už v minulosti mali členovia kráľovskej rodiny.

Harry a Meghan sa teraz budú musieť rozhodnúť, či v tomto smere budú nasledovať skôr tradíciu alebo pre svojho potomka vyberú neobvyklejšie meno.

Ich prvorodený syn je aktuálne siedmym v nástupníckej línii na britský trón a je teda nepravdepodobné, že by sa v budúcnosti mohol stať kráľom. Práve preto by pár mohol mať pri výbere jeho mena väčšiu slobodu, analyzuje AFP.

Bývalá americká herečka Meghan si viedla ešte pred tým, ako sa vlani v máji zosobášila s Harrym, na internete lifestyleový blog s názvom The Tig. Na ňom okrem iného napísala, že jedným z jej obľúbených mien pre dieťa je Grey (v preklade sivý alebo sivá), ktoré sa hodí ako pre dievča, tak i pre chlapca.

Stávky značne stúpli

Podľa AFP je však nepravdepodobné, že by sa takéto meno stretlo v Británii s pozitívnym ohlasom, čo platí aj pre príliš americky znejúce mená ako napríklad Bradley, ktorému stávkové kancelárie nedávajú veľké šance. Trocha lepšie vyhliadky má však podľa nich meno Spencer, taktiež veľmi populárne v USA, ktoré bolo zároveň rodným priezviskom Harryho zosnulej matky, princeznej Diany.

Rupert Adams z britskej stávkovej kancelárie William Hill uviedol, že stávky na potenciálne meno syna Harryho a Meghan značne stúpli od oznámenia, že sa potomok narodil. "Novým favoritom je Arthur, avšak je možné, že v priebehu nasledovných hodín či dokonca dní sa kurz bude meniť," dodal.

V írskej stávkovej kancelárii Paddy Power sú momentálne najpopulárnejšími mená Alexander a James, pričom v tesnom závese sa za nimi drží Oliver.

01 - Modified: 2022-07-31 07:00:00 - Feat.: - Title: Obľúbené destinácie kráľovskej rodiny: Takto dovolenkuje modrá krv! 02 - Modified: 2022-06-08 15:00:00 - Feat.: - Title: Princ Louis hviezdou osláv platinového jubilea. Týmto ovládol média a podmanil si verejnosť 03 - Modified: 2022-06-08 16:00:00 - Feat.: - Title: Na oslavách jubilea kráľovnej Alžbety vládla nevraživosť. Williama a Harryho zachraňoval grimasami malý princ Louis 04 - Modified: 2022-06-03 04:00:00 - Feat.: - Title: Najdrahšie kráľovské svadby: Koho vyšiel sobáš viac - Dianu, Kate alebo Meghan? 05 - Modified: 2022-05-12 16:00:00 - Feat.: - Title: V kráľovskom paláci by ste rozhodne pracovať nechceli. Týmto bizarným testom musí prejsť totiž každý záujemca
menuLevel = 2, menuRoute = style/osobnosti, menuAlias = osobnosti, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
12. august 2022 21:58