Facebook Mariána Čekovského
StoryEditor

Pocta Milanovi Lasicovi. Marián Čekovský zverejnil pieseň Anjel, venovanú slovenskej legende

21.07.2021, 16:06
Autor:
TASRTASR
Známy slovenský hudobník na Instagrame už pred dvomi dňami v spomienke na Milana Lasicu naznačil, že svoju prácu „dokončí“.

Posledná pocta Milanovi Lasicovi. Tak by sa dal označiť posledný hudobný počin speváka Mariána Čekovského. Jeden z posledných textov Milana Lasicu zhudobnil spevák a skladateľ Marián Čekovský. Emotívnu pieseň Anjel zverejnil v pondelok na sociálnej sieti, deň po náhlej smrtí humoristu, dramatika, textára, herca, režiséra, moderátora a speváka.

Hlboká strata

"Otca som stratil, keď som mal šesť rokov, teraz mi zomrel druhýkrát," povedal pre TASR Čekovský, ktorý s Lasicom plánoval dokonca turné a spoluprácu na spoločnom albume aj s ďalším spevákom a skladateľom Petrom Lipom.

Pieseň si vypočujte vo videu:

"Potom zrazu prišla 'korona', rozhodli sme sa, že sa stíšime. Na Vianoce som mu napísal, že si od Ježiška želám nejaký text od Milana Lasicu, Milan mi odpísal - Dobre, poviem mu," priblížil hudobník genézu celkovo desiatich textov, ktoré mu Lasica skutočne daroval "pod stromček".

"V tom čase sa rozpútala debata o tom, že mám záujem urobiť album Čekovský spieva Lasicu pri Lipe. Mali sme sa stretnúť u mňa v štúdiu v Košiciach, ktoré som sa snažil z dôvodu tohto projektu čo najskôr dokončiť, aby mali páni pohodlie pri nahrávaní. Bola to konečne možnosť zažiť niečo, na čo som sa veľmi tešil," vysvetľuje Čekovský.

Posledná pocta

Nahrávacie štúdio naozaj dokončil, desať Lasicových textov mal na stole a dostali aj podobu "hudobnej skice". "Anjela som mal najmenej spracovaného, pretože to bol jeden z posledných textov, ktorý mi poslal. Keď Milan Lasica odišiel, uvedomil som si, že všetky moje plány naberajú iný smer. Rozhodol som sa pesničku nazvať Anjel, naspieval som ju na prvýkrát takisto ako pred niekoľkými rokmi pieseň Myslím, že môže byť," prezradil Čekovský.

V jeho štúdiu Fuga mali nahrávať aj pieseň, ktorú Lasica napísal pre "Čekyho" sestru Ľubicu. "Mal ju veľmi rád, hrávali spolu v Bratislava Hot Serenaders práve s orchestrom, s ktorým vystupoval Milan naposledy a odišiel tým najgrandióznejším, chaplinovským až moliérovským spôsobom," dodáva k piesni Slečna z letiska, ktorá bude súčasťou pripravovaného albumu.

Momentálne ho avizuje Anjel. Pieseň po zverejnení okamžite obletela médiá a na YouTube len za jeden deň zaznamenala vyše 22-tisíc zhliadnutí. Autorom textu je Milan Lasica.

Text piesne:

Nadránom o pol piatej, keď noc už zomiera.
Nadránom o pol piatej,
zazrel som anjela
Nad hlavou držal dáždnik,
bol to môj anjel strážny.
Čakal na úsvit ranný,
bol trochu vyčerpaný.
Pretože dávať na mňa pozor,
unaví.
Ochranka slabo zaplatená,
to hovorí aj moja žena,
ktorá ma stráži už pár rokov.
Môj anjel tejto noci zmokol
a asi má už toho dosť,
že mi ja dali na starosť.
No povinnosť mu velí,
verne stáť pri posteli
a čakať na príkazy,
aby nič nepokazil.
Dnes ráno mu dám dovolenku,
aby mal o mne lepšiu mienku.
Iste sa vzdiali sa na pár dní,
ktovie či anjel náhradný
pri dverách zazvoní.

01 - Modified: 2021-07-18 21:23:01 - Feat.: 0 - Title: Milan Lasica v poslednom rozhovore pre HN: Žil som na vlastnú päsť 02 - Modified: 2021-07-18 21:41:06 - Feat.: 0 - Title: Zomrel Milan Lasica. Legenda, ktorá nás bavila desaťročia 03 - Modified: 2021-07-18 22:04:29 - Feat.: 0 - Title: Vo veku 81 rokov zomrel Milan Lasica. Skonal priamo na koncerte v Bratislave 04 - Modified: 2021-07-19 13:22:23 - Feat.: 0 - Title: Na čo som sa už pána Lasicu nestihla spýtať
01 - Modified: 2022-05-19 18:26:44 - Feat.: - Title: Falošný profil Lasicu zverejnil ofenzívny post o Ukrajine. Maestro sa obracia v hrobe, reagujú fanúšikovia 02 - Modified: 2021-12-10 13:54:51 - Feat.: - Title: Niektorí odišli so šarmom, iní sa ani nestihli rozlúčiť. Najväčšie zaujímavosti o smrti slávnych osobností 03 - Modified: 2021-07-30 12:18:19 - Feat.: - Title: Filmová spomienka na Milana Lasicu: Pripomeňte si jeho talent a osobnosť v menej známych snímkach 04 - Modified: 2021-07-26 07:39:53 - Feat.: - Title: Kňažko v HNtelevízii o Lasicovi: Cenzori s ním mali ťažkú prácu, komplikoval im to aj "biely psík" 05 - Modified: 2021-07-22 11:47:43 - Feat.: - Title: Maestra Lasicu pochovali tajne. Rozlúčky sa zúčastnila len rodina a najbližší
menuLevel = 2, menuRoute = style/osobnosti, menuAlias = osobnosti, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
15. august 2022 15:22